Zoologická zahrada Praha

Jeden krásný letní den jsme se vypravili s dětmi do Pražské zoo, která se nachází v krásné Trojské kotlině, kde se střídají skály, louky a vodní plochy. Do zoo jsme se dostali kombinací metra a autobusu. Zakoupili jsme si zvýhodněné rodinné vstupné a mohli jsme vyrazit na prohlídku zoo.

Snažili jsme se orientovat podle mapky, kterou jsme obdrželi, nechtěli jsme vynechat žádné zvířátko (hlavně děti chtěly vidět vše). Naše procházka začala u lachtanů a tučňáků, pak jsme pokračovali kolem výběhů dravců, plameňáků, tapírů a antilop. Na dětskou zoo se děti vždy těší. U výběhů mohou krmit, pohrát si s dřevěnými obrázky zvířat, které seskládají. Na dvoře mezi dvěma staveními s holubníkem se člověk přenese o desítky let zpět . Tady se mohou projet na koníkovi, i když okruh by mohl být větší. V dětském areálu si děti rády koupí lístek na vláček. Při jízdě kolem pobíhají králíčci a z tunelů pod trávou vykukují z průhledných kopulí dětské hlavičky. Větší děti tuto atrakci minou a zabaví se na hřišti dominující loď a další zajímavé prvky vhodné na protáhnutí. Občerstvení je po ruce. Od dětské zoo jsme vyrazili směr pavilon goril, kde jsme pozorovali gorilky ve venkovní i vnitřním výběhu. Následoval pak pavilon kočkovitých šelem a pavilon ptáků. Spodní rovinatou část areálu od horní části odděluje mohutná skalní stěna, kterou jsme překonali pomocí lanovky, protože děti již byly po projití spodní části trochu unaveni.

V horní části jsme všichni ihned nasedli na vláček a projížděli jsme kolem výběhů koně převalského, psounů, velbloudů, bizonů, losů, zubrů, sobů a vlků, kde jsem vysedli a šli jsme zase pěšky. Cestou k africkému pavilonu jsme procházeli kolem vlků hřivnatých, hyen a antilop. V africkém pavilonu byl výběh zeber, krásných žiraf pštrosů a nejvíce děti uchvátil výběh se surikatami, které prováděli různé kousky. Protože už jsme všichni byli unaveni, tak jsme se snažili co nejkratší cestou to vzít zpět k východu. Cestou jsme však ještě viděli vydry, lední medvědy a pandy. Byl to krásný celodenní výlet s dětmi.

Pavel Hampl

Další tipy na výlety  a tipy na ubytování v České republice.