Zimní radovánky v Krkonoších

Na hory jezdíme s partou kamarádů už nějaký ten pátek. Pokaždé jedeme na jiné místo, jak se říká „změna je život.“

Tentokrát padla volba na Krkonoše obec Strážné. Tato obec je vzdálena asi 4 km od Vrchlabí a 5 km jižně od Špindlerova Mlýna.

Při  hledání  vhodného ubytování nás zaujali apartmány Maxi, které se nachází v centru vesničky Strážné. Nejsme moc nároční, ale když je možnost výběru…. Pronajali jsme si celý dům, jenž se skládá ze 3 apartmánků. Aparmány mají kuchyňskou linku se základním vybavením a sociální zařízení. Někteří musí pracovat i o dovolené, tak pro ně bylo ohromné plus, že se v objektu nacházela i wifi.

Byli jsme mile překvapeni, jak dobře se dá i tady kousek od chaty zalyžovat, velice jsme ocenili kvalitu sjezdovek. Tuto oblast využívají zřejmě rodiny s dětmi, protože zde byla spousta malých lyžařů.

Jeden den jsme proto vyzkoušeli lyžovat v „domácím prostředí“. Další dny jsme ale jezdili do Špindlerova Mlýna do areálu Medvědín, který je lanovou drahou spojen s areálem Horní Mísečky. Tento areál je vyhledáván lyžaři, kteří mají rádi pohodové lyžování na slunečných svazích, tak jako my. Vyzkoušeli jsme i areál Horní Mísečky, který nabízí čtyři lyžařské vleky a vždy kvalitně upravené sjezdovky.

Když už jsme v Krkonoších bylo potřeba otestovat i běžecké tratě. Dostali jsme dobrou radu, že vyhledávaným místem nadšenců běžeckého lyžování jsou právě Horní Mísečky, které jsou výchozím místem na hřebenové túry. A byla to pravda, tratě jsou skutečně kvalitně upraveny a když Vám ještě přeje počasí, no nádhera.

Na závěr naší dovolená musím říct, že jsem ráda za zvolené místo naší zimní dovolené.

Alena Vykoukalová