Zimní dovolená v Trojanovicích

Trojanovice jsou horskou obcí v Beskydech rozprostírající se pod masívy Noříčí hory 1047 m.n.m., Radhoště 1129 m.n.m. a Velkého Javorníku 918 m.n.m. Původně to byla pasekářská obec, kterou založil v roce 1748 olomoucký biskup a kardinál Ferdinand Julius Troyer (1698-1758).

Beskydy jsou druhým nejvyšším pohořím na Moravě (Lysá hora 1328 m n. m.) a jsou našim oblíbeným místem nejen na lyžování. Nejvýznamnějším střediskem jsou blízké Pustevny, kde najdete množství výborně upravených sjezdovek, vleků, veškeré zázemí pro lyžaře a upravené tratě pro milovníky „bílé stopy”.

Tentokrát jsme zvolili chalupu v Trojanovicích, která je na okraji obce pod lesíkem. Vstupními dveřmi se vchází do chodby kde je botník a skříň. Z chodby se dostaneme do pokoje s lůžky, televizí, jídelním koutem a menší kuchyňkou se základním vybavením. K pokoji ještě patří koupelna se sprchovým koutem a umyvadlo. Toaleta je ale na konci chodby. V chalupě je ještě apartmán se společenskou místností kde je pohovka, kamna na tuhá paliva a televize, která slouží jako jídelna a kuchyňka se základním vybavením. Tato místnost sousedí s ložnicí a sociálním zařízením, rohovou vanou a umyvadlem. Na uschování lyží se rovněž pamatuje v podobě uzamykatelné místnosti přímo v chalupě.

Lyžovat jsme jezdili na Pustevny (1018 m n.m.) pohodlnou dvousedačkovou lanovkou, která má nástupní stanici poblíž hotelu Ráztoka v Trojanovicích. Pustevny leží mezi Radhoštěm a Tanečnicí a jsou nejvýznamnější a nejnavštěvovanější horské středisko Beskyd.

Ski areál Pustevny – nabízí 11 vleků a sjezdovky různé obtížnosti. Při dobrých sněhových podmínkách se dá jezdit Freeride. V okolí jsou i velmi dobře upravené běžecké tratě.

Na oběd jsme chodili do restaurace Libušín, která se nachází  přímo v lyžařském  areálu na Pustevnách a má výbornou kuchyni.

Pro zpestření naší dovolené jsme si v nedaleké restauraci pronajali tenisovou halu a kulečník.

Dovolená na horách to je ten nejlepší relax.

Alena