Zahrada kontinentů

Jednoho nedělního dopoledne jsme se s přáteli domluvili, že vyrazíme do ZOO Lešná a po obědě jsme vyrazili. Musím říct, že tak příjemný výlet jsem dlouho nezažila a myslím, že si ho všichni užili!

Počasí sice nebylo úplně ideální, střídavě se kabonilo a naopak. Jeli jsme autem, takže nás potěšilo, že u zoo se nachází poměrně velké parkoviště, takže jsme si i my našli místečko.

ZOO Lešná je zoologickou zahradou kontinentů. Takže jsme za jedno odpoledne podnikli cestu kolem světa napříč Afrikou, Asii, Austrálií a Amerikou.

Afrika se vyznačuje pavilony ve tvaru domorodých chýší a rozlehlými výběhy se slony, žirafami, zebrami, lemury, plameňáky a obrovským množstvím zvířat, jejichž názvy si asi nikdy nezapamatuju. V jednom pavilonu jsme přišli právě včas, abychom se podívali na krmení žiraf. Musím říct, že je velký zážitek dívat se tomuhle zvířeti přímo do tlamy.

Asie zahrnuje tzv. asijskou step a asijskou voliéru. Voliéra je výjimečná nejenom krásnou přírodou, ale také tím, že zde najdeme vzácné asijské čápy, které v evropských zoo najdeme pouze výjimečně a i ve volné přírodě jsou jejich stavy velmi vzácné. V Asii mě zaujala mimo zvířata i bohatá výzdoba. Našly se tu nepálské zvony, socha Budhy, praporky štěstí nebo taky bambusové zvonkohry. Ze zvířat jsme tu mohli vidět tygry, pandy, i velblouda.

Austrálie byla pokrytá vrstvou červeného písku, přes cestu nám přehopsal klokan a vzduchem se nesly tóny didgeridoo. Na přírodním jezírku jsme mohli zhlédnout symbol Austrálie – černou labuť.

V Americe jsme si prošli nejen tropickým lesem, bažinatou Amazonií, ale i travnatými pampami až na mořské pobřeží. V Tropické hale, vyzdobené mayskými motivy, jsme se seznámili s mnoha druhy tropických rostlin, ale např. i s vydrami obrovskými. V Amazonii jsme našli systém vodních nádrží a také velkou papouščí voliéru.

Ještě jsme si prošli okolí zámku, kde byli k vidění rejnoci, tučňáci, ale také zámecká terária a stáje lipicánů.

S asi tisícem mil v nohách, spoustou fotek a příjemných zážitků, jsme k večeru mířili domů.