Western park Boskovice

Počasí slibovalo na víkend slunečné, ale ne horké počasí, rozhodli jsme se vybrat výletní místo tak, aby vyhovovalo nám dospělým, i našim dětem (8 a 10 let). Volba padla na Westernové městečko v Boskovicích.

Vyrazili jsme hned ráno po snídani, cesta trvala slabé dvě hodinky. Po příjezdu jsme si park prošli a děti hned chtěly každé jinam. Nejdřív jsme ale zjistili, že v městečku platí vlastní měna, boskovický dolar, což je 12 Kč. Vyměnili jsme tedy peníze v místní směnárně. Poté jsme se s tatínkem rozdělili a já šla s dcerou do indiánské vesnice a syn s otcem se vydali do střelnice.

V indiánské vesnici jsme si mohli vyzkoušet hod tomahavkem, střelbu z luku, hod oštěpem nebo třeba stanování v tee-pee. Mimo jiné nás také čekalo vyprávění o zvycích a životě indiánů. Dcera si
na památku vyrobila indiánskou čelenku.

Kluci si mezitím vyzkoušeli střelbu ze vzduchovky. Syn trefil dvě plechovky a tatínek jen jednu.

Blížila se jedna hodina a právě začínala koňská show., kterou si děti velmi užily. Ale protože
na sluníčku bylo velmi horko, šli jsme se brzy občerstvit do Saloonu 1870, restaurace, která vypadá, jako by vypadla z dob westernu. Dokonce i obsluha byla stylově oblečená! Super!

Po obědě jsme se šli s rodinkou zvěčnit v kostýmech, abychom měli památku do alba.

A samozřejmě jsme nemohli vynechat lanové centrum. Je nově otevřené a nabízí stezky pro děti i dospělé. Naše děti se nás snažily ukecat, ale říkala jsem si, že někdo je musí hlídat, tak šel jen tatínek. Všem třem se to moc líbilo.

Z výletu jsme odjížděli, když už sluníčko pomalu zapadalo s taškou plnou suvenýrů a spícími dětmi. Tak to má být!