Výlet do Valtic

Chtěla jsem přítele překvapit a zakoupila jsem nám romantický víkendový pobyt v penzionu André
ve Valticích. Bohužel došlo ke změně, jelikož se penzion André právě rekonstruoval, nabídli nám majitelé pobyt za stejnou cenu v jejich dalším penzionu Réva. Ten byl taky moc hezký, a protože majitelům nevadil pejsek, kterého jsme si chtěli vzít s sebou, souhlasili jsme.

Měli jsme objednaný balíček s večeří, vínem a wellness službami, které byly objednané v nedalekém centru. Naneštěstí ty jsme museli vynechat, protože nebylo možné je absolvovat se štěnětem, případně ho zanechat v penzionu.

Pobyt nám začínal v pátek. Protože ani jeden z nás nemá řidičák, cestovali jsme vlakem. Cestou z nádraží do penzionu jsme potkali moc milého pana majitele, který nás ochotně svezl a ukázal nám penzion i vlastní sklípek s vínem. Hned jsme si jedno vybrali a šli se ubytovat k majitelce. Penzion je moderně a pohodlně zařízený, každý pokoj má své sociální zařízení, jen kuchyně s jídelnou jsou společné.

Na penzionu jsme byli sami a hned první večer nás čekala výborná večeře o dvou chodech, co nám nejen naservírovala, ale i sama navařila paní majitelka. K tomu svíčky a víno, co víc si přát.

Bohužel byla mimosezóna, takže to i na počasí bylo znát. Foukal silný a chladný vítr, měli jsme s sebou pejska, tak jsme se sice nikam moc nedostali, ale alespoň jsme sobotu strávili prohlídkou Valtic a jejich vinných sklípků.

V neděli jsme se po domácí snídani odubytovali a vyrazili zase na vlak. Moc rádi se do Valtic zase vrátíme, tentokrát ale raději přes sezonu, aby nám vyšlo počasí.