Výlet do Olomouce

Rádi s manželem a dětmi cestujeme po České republice, ale jsme spíš zastánci jednodenních výletů. Když jsme přemýšleli, kam vyrazíme tentokrát, doporučili nám přátelé navštívit Olomoucký kraj, jedná se o oblast plnou památek, hezké přírody, ale také vyžití kulturního nebo sportovního. Dalším příjemným zjištěním pro nás bylo, že si můžeme zakoupit Olomouc region Card, což je slevová karta na dopravu a vstupy, ale také na stravu. Což je pro rodinu s dětmi obrovské plus, protože s dvěma dětmi vyjde jakýkoliv výlet na hodně peněz.

Po příjezdu jsme zakoupili tedy kartu na 48 hodin, ale příjemně nás překvapilo, že existuje i varianta pro děti do 15 let, takže přímo pro nás jako šité.

Před výletem jsme si  na internetu prostudovali, co v Olomouci můžeme navštívit, a protože máme děti ve věku 14 a 10 let, netrápili jsme je procházkami po městě nebo prohlídkou kašen, ale přizpůsobili jsme jim celý program.

Do Olomouce to máme asi hodinku jízdy autem, na místo jsme dorazili kolem deváté. Nejdříve jsme zamířili do ZOO na Svatém Kopečku. Děti nejvíce zaujalo obří akvárium se žraloky, mě naopak nejvíce vyděsil pavilon, ve kterém volně poletují netopýři. Nemohli jsme také vynechat vyhlídkovou věž, z níž šla vidět celá Olomouc a rovněž bazilika na Sv. Kopečku.

Poté jsme si v centru Olomouce pochutnali na obědě v místní restauraci a využili tak slevy na region kartách.

Protože náš syn je blázen do aut všech velikostí, tvarů a barev, vyrazili jsme po obědě do Veteran Areny. Jedná se o muzeum československých předválečných automobilů. Najdeme tam značky jako Praha, Tatra, Laurin & Klement a další. I tatínek si přišel na své, výstava zahrnuje i dobové motocykly.

Zbytek odpoledne jsme strávili v místním aquaparku, který si užily především děti, ty celý zbytek odpoledne řádily na nafukovacích duších. My mezitím využili místní sauny a domů jsme všichni odjížděli krásně unavení a plní zážitků.