Výlet do Mikulova

Dovolenou jsem strávila se svými kamarády a to ve městě Mikulově.  Město Mikulov se nachází na Jižní Moravě v centru vinařské oblasti. Město je plné architektonických památek.  Skvělé pro milovníky přírody a dobrého vína.

Ubytování jsme měli zajištěno v hotelu Golf Garni, kde je příjemný a ochotný personál.  Po ubytování jsme se šli projít do centra města, hned po prvním průzkumu nás nadchla architektura a dynamika celého místa. Po chvilce potulování jsme objevili kouzelnou palačinkárnu, zapadlou v jedné uličce nedaleko náměstí, kde mají ty nejúžasnější francouzské palačinky, vlídnou obsluhu a prostředí, které Vás zanese nazpět v čase.  Nemohu však také opomenout zmínit vinárnu a kavárnu Dobrý ročník, kterou jsme si oblíbili natolik, že jsme ji navštěvovali každý večer po celý čas našeho pobytu v Mikulově.

Nejen popíjením vína a vychutnáváním skvělých pokrmů z místních restaurací se dá trávit čas v Mikulově.  Je zde několik architektonických skvostů, které se vyplatí navštívit.  K těmto bezesporu patří někdejší Liechtensteinský a později Dietrichsteinský zámek, který stojí na výrazném skalním útesu. Dále také za zmínku stojí Dietrichsteinská hrobka. Bohužel však dovolenou jsme měli jen na pár dnů, ale i tak jsme si ji výborně užili a už teď se těšíme na další objevování všech tajů tohoto místa.

Barča

Další tipy na výlety a tipy na ubytování.