Velikonoce ve sklípku, v pohodlném apartmánu nebo na chatě v nízkých Tatrách?

Rozhledna Vyšicko v Mutěnicích

Představujeme vám první část nejzajímavějších destinací z velikonočního katalogu Chata.cz. Podíváme se za vínem na jižní Moravu, odpočinkem a relaxací na Valašsko i za zábavou do pohádkového městečka Habakuky na Slovensku.

Víno, folklor a úžasné výhledy

Holdujete kvalitnímu vínu? Máte rádi soukromí, klid a příjemné venkovní posezení? Vítáme vás ve Vinném sklepě Búdy v Mutěnicích na Slovácku s téměř pěti sty vinnými sklepy v oblasti zvané “Búdy”.

Vinný sklep Búdy

Většinu budov zdobí slovácké motivy a ornamenty, čímž si tato část udržuje tradiční lidový ráz. Vinný sklep Búdy stojí na vlastním pozemku v centru tohoto areálu.

Skládá se ze dvou podlaží. V přízemí je umístěna původní lisovna a v prvním patře ubytovací část s krytou terasou a posezením. Z venkovní terasy vede samostatný vchod do stylově vybavené obytné části. Hosté mají k dispozici elektrický gril a je možné dohodnout s panem domácím návštěvu vinného sklepa v suterénu budovy s degustací vín.

Rozhledna Vyšicko v Mutěnicích

Obec a její blízké i vzdálené okolí si lze prohlédnout z nejvyššího bodu Mutěnic, kopci Vyšicko, na jejímž vrcholu je postavena rozhledna. Blízké okolí nabízí nepřeberné množství cykloturistických stezek a historických památek. Daleko není ani na Pálavu a do Lednicko-valtického areálu.

Více informací najdete zde.

 

Relax ve Velkých Karlovicích

V klidné části Podťaté, která náleží do turisticky oblíbené obce Velké Karlovice, najdete tyto na první pohled ne příliš okázalé, přesto velmi komfortní Apartmány Celnica s venkovním posezením a sklípkem.

Apartmány Celnica ve Velkých Karlovicích

Zázemí se saunou a horkou bečkou ocení hlavně milovníci relaxace a odpočinku. K dispozici je venkovní bazén, wellness vířivka, infra sauna a dětské hřiště. V těsné blízkosti apartmánů najdete i hostinec, kde na vás čekají lahodné speciality valašské kuchyně.

Apartmány Celnica – dětské hřiště

V okolí jsou jak turistické tak cykloturistické trasy k prozkoumávání. Můžete zvolit mezi náročnějšími výlety do okolních kopců nebo klidnější cesty po rovince. Valašské Beskydy si zamilujete.

Více informací najdete zde.

 

Blízko pohádkového městečka

Objektem pro opravdové milovníky přírody a turistiky je Chata Bully postavená na samém okraji malinké horské osady Bully.

Chata Bully

Tato osada je součástí obce Donovaly, jež je dnes jedním z nejznámějších středisek zimních sportů v Nízkých Tatrách i na celém Slovensku. Samotné středisko se rozkládá necelý kilometr od této klidné osady. Celé Nízké Tatry jsou však díky unikátní flóře a fauně, zajímavým přírodním výtvorům a náročným, horským terénům hojně navštěvovány také mimo lyžařské období.

Pohádkové městečko Habakuky v Donovalech

Oblíbeným zejména mezi dětmi se místo stalo také díky vybudování pohádkového městečka Habakuky, kde na vás na každém rohu číhají pohádkové bytosti, strašidla i sochařské a architektonické skvosty.

Více informací najdete zde.