Úžasné Velikonoce na Slovácku – Bukovanský mlýn

V loňském roce jsme s rodinou strávili Velikonoce na Slovácku v hotelu Bukovanský mlýn.

Při příjezdu nás jako první přivítal mlýn, který na sebe upozorňuje již z dálky. Poté paní recepční, která nám dala klíče od pokoje a podala informace, co můžeme při velikonočním pobytu zažít nebo navštívit. Ubytovaní jsme byli ve Slovácké chalupě, která je vybavena stylovým nábytkem s výhledem na vinohrady, Kyjov a široké okolí. Jakmile jsme se ubytovali, vyrazili jsme objevovat areál mlýna. Prohlédli jsme si vinohrady a došli k rybníčku, kterému se říká Močidlo. Pak už byl čas se vrátit zpět do hotelu, kde nás čekala bohatá večeře a po ní taky degustace v hotelové vinotéce. Ve vinotéce jsme ochutnali s panem sklepmistrem různé vína a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o každé odrůdě.

Další dny utíkaly jako voda. S průvodcem jsme se vydali na zámek do Milotic, prohlédli jsme si zámek i jeho zahrady. Podívali jsme se také s panem mlynářem na samotný mlýn, jeho expozice a také vyhlídku. Bylo možné navštívit lidový jarmark, který probíhal přímo v areálu. Jak už k Velikonocům patří, pletly se pomlázky, zdobily vajíčka, vyráběly se píšťalky.  Byly zde ukázky pletení různých výrobků z proutí a také výroba keramiky na hrnčířském kruhu. Po vlastní zkušenosti teď vím, že nic není tak jednoduché, jak se jeví a to jsem zjistila až po té, co jsem si sama vyzkoušela. Atmosféra v areálu byla velmi příjemná, děti si hráli na pískovišti nebo skotačili u ohrádky s ovečkama.

O velikonočním pondělí nás z postelí vytáhl hlasitý zpěv a mužský sbor v krojích, který obcházel pokoje jeden po druhém a „vypláceli“ nám jak už to tak o pondělí velikonočním býváJ. Měli jsme také volný čas, který jsme mohli využít dle vlastních představ. Na místní sokolovně se pořádala výstava vín, tak proč neochutnat další vzorky místních vinařů? V Kyjově jsme se mohli zúčastnit besedy u cimbálu. My s dětmi jsme navštívili další zámek Buchlovice a blízký hrad Buchlov.

Jak již vyplynulo, točí se zde pobyt hlavně kolem dobrého vína a jídla :o). Myslím si, že jaro nelze přivítat lepším způsobem než ho strávit v areálu Bukovanský mlýn, kde najdou vyžití jak dospělí, tak i naše ratolesti.