Ubytování na statku v Rohanově na Šumavě

Vždy když jedeme na Šumavu, tak bydlíme na námi velmi oblíbeném statku (chalupě) v Rohanově poblíž Prachatic. Rohanov je malá vesnička vzdálená cca 7 km Prachatic, kde trvale žije jen asi 20 obyvatel. V obci Leptač (směr od Prachatic) se odbočí vpravo, přejede se přes most (který je zároveň dobrým skokánek a vždy při přejezdu všechny polechtá v žaludku), dále se přejede železniční přejezd a pak se cesta stočí doprava. Vlevo pod cestou se nachází penzion Harmonie. Penzion můžu doporučit na stravování, vždy při našich pobytech do něj několikrát zavítáme a ještě nikdy se nám nestalo, že bychom byli nespokojeni. Když se v cestě pokračuje dále, tak po pravé straně od cesty je jeden domek, pak jsou nějakou dobu jen louky a pak už se vpravo objeví námi oblíbený statek. Parkování je možné před statkem, vejde se tam několik aut za sebou.

Do statku vedou velká dřevěná vrata a po jejich otevření se před Vámi otevře upravená terasovitá zahrada s bazénem, posezením a ohništěm. Za zahradou se nachází dřevěný plůtek s vchodem do lesa, takže je chalupa ideální místo i pro milovníky hub. Od bazénu je krásný výhled do okolí a při dobré viditelnosti jde vidět i Temelín.V bazénu bývá docela studená, ale při krásném počasí se tam člověk rád ochladí. Na zahradě je i stůl na ping-pong, který je možný při nepřízni počasí schovat do krytého vchodu. Vzadu u lesa je ohniště s posezením, kde jsme trávili naše večery. Když jsme na statek začali jezdit, tak tam bývala ještě stará stodola, ale ta neudržela jednu zimu nápor sněhu, tak místo ní majitel staví apartmány, které ale ještě nejsou dokončeny.

Po vstupu do objektu se nachází chodbička, vlevo od ní místnost s krbem (který již bohužel není funkční) a za touto místností se nachází koupelna se sprchovým koutem i vanou a toaleta. Naproti vchodu se z chodbičky nachází vstup do společenské místnosti s velkým stolem, sedací soupravou a při nepřízni počasí jsou zde i starší kamna Petry, s kterými je možné si přitopit. Ze společenské místnosti vedou troje dveře, první vedou do plně vybavené kuchyňky s jídelním stolem, ale nevešlo by se k němu 11 osob, což je plná kapacita statku. Další dvoje dveře ze společenské místnosti vedou do průchozích ložnicí, za těmito ložnicemi se nachází ještě další ložnice. Jedna ze zadních ložnic má i dětskou postýlku, tato ložnice je nejnověji vybavená a já jí mám nejraději.

Nevýhodou této chalupy jsou 2 průchozí ložnice a jen jedna koupelna s WC. Asi bych úplně nedoporučila plné obsazení chalupy pro 11 osob, spíše je vhodná tak pro 8 osob. Vybavení chalupy je sice skromnější, ale příroda kolem objektu, výhledy a hlavně soukromí, které chalupa poskytuje Vám vše vynahradí. Ubytování zde je i za příjemnou cenu. Můžu jen doporučit jak na týdenní pobyty v létě, tak i jen na prodloužený víkend na jaře či podzimu.

Lenka Růžičková

Komentáře nejsou povoleny.