Tip na výlet – Čejkovice

Jižní Morava – kraj protikladů, elixír života pro vyznavače slunce a odpočinku , ovšem i svět bohatý na lidové písně a uchované tradice a kroje. Ať Vás již okouzlí projížďka po Baťově kanálu, stylové podzemí   vinotéky a sklepní vinárny anebo svět lidových písní, krojů a tradičních řemesel, stále zůstane něco víc k prozkoumání a budete odcházet naplněni nezapomenutelnými dojmy. Zdejší kraj a nekonečné kilometry výletních cest lákají k prověření vaší výkonnosti.

Důvodů , proč celá řada návštěvníků Česka, ale i z  ciziny směřují právě na Jižní Moravu je mnoho: víno , lidové slavnosti, tradice,folklor, památky, ale i široká nabídka sportovního nebo relaxačního vyžití.

Templářské sklepy Čejkovice

Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů. Ti přišli do Čejkovic ve 30. letech 13. století , přičemž první písemná zmínka o jejich působení je z roku 1248. Společně se stavbou templářské tvrze začala i výstavba rozsáhlých vinných sklepů, které neměli na našem území obdoby. Zároveň začíná i nová epocha pěstování vinné révy v oblasti Čejkovic a okolních obcí . Čejkovickým panstvím prošlo po století několik významných rodů a řádů – páni z Lipé, rod  Víckovců, jesuité a Habsburkové.

Templářské sklepy společně s vinárnou a templářskou tvrzí se staly hojně navštěvovaným místem v rámci individuální, vinařské ale i kongresové turistiky. Pro zájemce jsou ve sklepech pořádány prohlídky spojené s řízenou degustací a přednáškou o historii templářského řádu a pěstování vinné révy na Jižní Moravě. Zákazník pak může povečeřet a zatancovat si s cimbálovou muzikou ve Vinárně U Templářů, případně využít ubytovacích kapacit hotelů Zámek a Albor. Pro vyznavače cykloturistiky je v okolí Čejkovic  připraveno několik cyklistických vinařských stezek.

Vinárna U Templářů

Součástí rozlehlého podzemního komplexu chodeb je stylová vinárna, kde je možné povečeřet , zatancovat si s cimbálovou muzikou či pořádat oslavy a firemní večírky. Kapacita vinného sklepa je 170 míst v boxech různých velikostí, od malých pro 4 osoby přes větší pro 16 osob až po sál, do kterého se usadí 44 hostů.

Nejbližší akce

Den otevřených sklepů

Přijměte pozvání k putování po obci s návštěvou sklepů a vinařských provozů místních vinařství. Slavnostní zahájení proběhne na nádvoří zámku v 10 hodin. Nabité dojmy a zážitky můžete vstřebat večer při besedě u cimbálu. Akce se koná na konci letních prázdnin.

Termín : 30. srpna 2014

Svatomartinská vína

Svatomartinská vína – zahájení prodeje mladých vín každoročně 11. 11. v 11h na nádvoří zámku. Slavnostní zahájení za přítomnosti sv. Martina. Ochutnávka všech Svatomartinských vín z Čejkovic (od 11 do 14h), za doprovodu místního mužského pěveckého sboru Révokaz. Vše probíhá venku, proto se teple oblečte. Svatomartinské menu z kachních a husích specialit v zámecké restauraci.

Termín : 11. listopadu 2014

Konibus

Okolí Čejkovic si můžete projet také s kočárem s koňmi (do 5-ti osob) nebo s konibusem (do 12-ti osob).

Golf či minigolf

Pro ty, kteří si volné chvíle nedovedou představit bez několika povedených odpalů, je v okolí Čejkovic několik golfových či minigolfových hřišť.

 

Chcete navštívit region Slovácko na více dní, vyberte si z nabídky ubytování na Slovácku.