Tip na dovolenou na jižní Moravě

V rekreační oblasti Lučina je malá  obec  Radějov. Tato oblast se rozkládá v podhůří Bílých Karpat, která vybízí své návštěvníky k turistice, cykloturistice a koupání v přírodních nádržích. Milovníci folkloru a vína mohou navštívit blízkou Strážnici, známou svými folklorními slavnostmi, skanzenem a neodmyslitelnými vinnými sklípky a Baťovým kanálem.

Při návštěvě této oblasti se můžete ubytovat například v chalupě Radějov . Zde je stylové bydlení- původně tato chalupa sloužila jako mlýn. Je zrekonstruovaná, ale vybavená původním dobovým nábytkem. Zde na Vás dýchne doba našich předků. Mimo jiné dobové vybavení zde nechybí ani kachlová kamna – typická pro tento způsob bydlení.  Ten kdo má rád vesnický styl bydlení, tak tento objekt je ideální pro odpočinek.

Z této rekreační oblasti se dá zajíždět i do jiných zajímavých částí Moravy, jako je již zmiňovaná Strážnice, Hroznová Lhota , kde žil a pracoval malíř, mistr Joža Uprka.  Zde se obnovují tradice jako JÍZDA KRÁLŮ a začínají vznikat i nové, například ŽIVÝ BETLÉM , nebo přehlídka mužských sborů a jiné.

Tip na nejbližší akci je 6. září 2014 – ČZS Hroznová Lhota pořádají v rámci oslav 50. Výročí svého založení  HROZNOLHOTSKÉ VINOBRANÍ.

Komentáře nejsou povoleny.