Stylové ubytování v Petrovicích – chata v srdci Moravského krasu

Naši rodinnou dovolenou jsme se rozhodli strávit v rekreačním domě Petrovice.  Ubytování jsme dostali od našich dětí k 25 výročí naší svatby. Chtěli jsme si to ale užít s celou rodinou a proto naše děti jely s námi a celkem nás jelo šest dospělých.

Obec Petrovice leží asi 12km severovýchodně od Blanska na okraji Drahamské vrchoviny. Samotný rekreační dům je v blízkosti lesa na Kněží hoře. Dozvěděli jsme se, že se jedná o historickou památku, která byla kompletně zrekonstruována. Už příchod do vstupní haly nám vyrazil dech svým rustikálním zařízením. Dále se v přízemí nachází jídelna s krbovými kamny a vchod do kruhové rotundy. Velký kuchyňský kout je plně vybavený a nic nám zde nescházelo. Půlkruhovité schodiště nás přivedlo do prvního patra, kde byl obývací pokoj.  Nadstandardně vybavený s vyhlídkovou terasou. Připadali jsme si tu jako v pohádce. Ve druhém patře jsou dvě ložnice, každá v jiném stylu. Ve sníženém podkroví je pak ještě jedna ložnice. Je tam ještě přístavba, ale tu jsme nevyužívali, možná až nás jednou bude víc.

Kolem chaty je velká oplocená zahrada, kde je bazén, kamenné posezení s grilem, travnaté hřiště, udírna, otevřené ohniště, tenisový kurt.  Každý si tu najde to, co ho baví a stráví zde krásné chvíle plné pohody v krásném prostředí.

Chata v samém srdci Moravského krasu, kde jsme navštívili  proslulou propastí Macocha a krápníkové Punkevní a Sloupsko-šošůvské jeskyně. Na dně propasti Macocha se nacházejí 2 krasová jezírka, napájená říčkou Punkvou. Hladiny obou jezírek během roku silně kolísají a za extrémních povodňových stavů vystoupají až o několik metrů a zalijí celé  dno propasti. Návštěvníkům tu slouží ekologické dopravní prostředky jako silniční vláček a kabinová lanovka. Vláček spojuje areál Skalního mlýna s Punkevními jeskyněmi a spodní částí lanovky. Lanovka spojuje Punkevní jeskyně a Horní můstek propasti Macocha. Tento způsob dopravy se nám zamlouval.

Tato oblast je také protkaná hustou sítí turistických tras i cyklostezek. Škoda, že jsme s sebou neměli kola, ale pro příště už budeme nachystaní.

Pokud chcete prožít zajímavou dovolenou v krásném prostředí a v netradičním ubytování, rekreační dům Petrovice je ideální volbou. My jsme byli nad míru spokojení a věříme, že jsme zde nebyli naposledy.

Eva