Stupava

Na Jižní Moravu většinou turisté nejezdí za lyžováním, přesto i zde se dá najít několik kvalitních vleků. Jedním z nich je lyžařský areál Stupava, asi 20 km od Uherského Hradiště.

Areál, který leží ve výšce pouhých 350 metrů nad mořem, se může pyšnit titulem jedné z nejníže položených sjezdovek na Jižní Moravě, přesto se zde lyžuje každoročně, díky kvalitnímu umělému zasněžování, i při nízké přírodní sněhové pokrývce, stejně tak dlouho, jako ve velkých střediscích jinde v Česku.

Lyžařský areál nabízí 4 vleky. Dva z nich jsou skoro shodně dlouhé a vhodné pro pokročilé lyžaře. Jeden vlek je kratší a vhodný spíše pro děti nebo začínající lyžaře. Posledním vlekem je dětské lano a je k dispozici zdarma.

Téměř u vstupu k pokladnám se nachází kvalitně vybavený servis a půjčovna lyží i snowboardů, vše za velmi příznivé ceny.

Součástí areálu je také restaurace „Akvárko“ s prosklenou stěnou, abyste se mohli při občerstvení kochat pohledem na zasněžený svah. Restaurace je klimatizovaná a nekuřácká a vhodná tak pro všechny, jakož i rodiny s dětmi. Celoročně je k dispozici také venkovní terasa s posezením. Dětem určitě udělá radost dětský koutek a na dvorku výběh s kamerunskými ovcemi a králíky. Nabídka hotových jídel je široká a za příznivé ceny.

Pokud se chcete na sněhu teprve naučit, je vám k dispozici lyžařská a snowboardová škola. Ta pracuje ve středisku již od roku 2003 a je zaměřena na individuální výuku (to je: jeden klient – jeden instruktor) začátečníků i pokročilých lyžařů a snowboardistů všech věkových kategorií.

My to z domu nemáme daleko, a proto středisko často využíváme pro jednodenní či půldenní lyžařské výlety. Nejsou to žádné Alpy, ale určitě můžeme s rodinou doporučit.