Stubaier Gletscher / Stubaiský ledovec

Celoroční lyžování, 100 % jistota sněhu, středisko příznivé pro rodiny s dětmi, lyžování, zábava a mnohé další… To je středisko Stubaier Gletscher. Leží jen necelou půlhodinku jízdy od Innsbrucku, na jehož konci údolí Stubaital. Stubaier Gletscher je vůbec nejrozsáhlejším ledovcovým areálem v Rakousku. Ledovec má rozlohu 12 kilometrů čtverečních, a je tak největší celoroční lyžařskou oblastí v Rakousku. Díky svému výškovému rozpětí od 1.750 do 3.200 metrů jsou zde vynikající sněhové podmínky zaručeny opravdu od října do července. Středisko bylo již po několikáté vyznamenáno jako lyžařská oblast nejvstřícnější k rodinám s dětmi  a v minulosti hostilo už 2x Olympijské hry.

Na Stubaiském ledovci neboli v „království sněhu“ jak se mu také přezdívá, zažijete fascinující svět sněhu a ledu. Různé sjezdovky v kategoriích modrá, červená a černá, běžkařské trasy, perfektně upravené tratě a zábavné areály pro děti a mládež, umožňují opravdu každému najít si to své. V areálu ledovce je celkem 9 vleků, 8 sedačkových lanovek, 5 kabinových lanovek a cca 55 km sjezdovek.  Zlatým hřebem je však od roku 2012 osmi – sedačková lanovka s vyhřívaným sedadlem, která i v létě vyváží turisty na ledovec.

Pro děti je k dispozici dětská lyžařská škola „ Big Family Ski – Camp“ se snadným terénem, která je zvlášť oddělená od areálu. Je zde několik atrakcí, jako parkúry s pohádkovými figurkami, dráhy se skokánky, sněhový kolotoč, pohyblivé pásy a chatička, kde si mohou děti odpočinout a ohřát se. Dokonce děti mohou navštívit dětskou restauraci. Nejmenší děti od 3 let mohou také zažít mimo lyžování hezké chvilky na horní stanici lanovky Gamsgarten, kde je pro ně připravena školka, v níž si mohou hrát, dovádět ve sněhu, poslouchat pohádky, malovat, vyrábět dárky, zatímco rodiče pilně lyžují.

Pro mládež je velkým lákadlem snowpark Moreboards Stubai Zoo s trasami Easy, Medium a Pro Line. Jedná se o obří funpark, na jehož návrhu se podílel největší producent vybavení pro snowparky. Funpark se nachází na slunném svahu v horní části ledovce. Podle známých snowboardistů jde o nejlepší park na území Evropy a setkávají se zde ti nejlepší z oblasti freestyle snowboardingu.

Radost budou mít i ti lyžaři, kteří vyznávají jízdu v neupravovaném volném terénu. Díky úžasným terénům s dostatkem prašanu, si Stubaiský ledovec vysloužil titul špičkové oblasti pro freeride v Rakousku.

Na letošní sezónu si skiareál připravil „Open air pavilon Schneekristall“, který nabízí až 140 míst k sezení a střechu, která se při příznivém počasí automaticky otevře.

Na Stubai se také nachází nejvýše položená restaurace Eisgrat, která leží v nadmořské výšce 2900 m a nabízí posezení až pro 400 hostů. Novinkou je manufaktura na výrobu těstovin. Takže si můžete dát zaručeně čerstvé těstoviny vyrobené na Stubaiském ledovci.

Pokud jste tedy vyznavači lyžování, můžete si tak už v tuto dobu vyrazit do Rakouska a zažít jedinečnou atmosféru na největším rakouském ledovci.

Doporučené ubytování v blízkosti Stubaiského ledovce.