Společenské hry a slivovička

Kam pojedeme letos na dovolenou? Tuto otázku si klade asi většina lidí před létem. Jelikož jsem asi 5 let žila s přítelem v zahraničí, dovolená u moře nás vážně nelákala.

 

Začali jsme tedy přemýšlet, kam v Česku vyrazíme a úkol to byl nelehký, jelikož tady máme tolik krásných míst, kam může člověk jet. Po dlouhých diskuzích s přáteli jsme se rozhodli, že navštívíme Jižní Čechy – konkrétně chatovou oblast Borečnice (která se nachází asi 5 km od Písku).

 

Chtěli jsme totiž hezké místě v přírodě, kde budeme mít klid, ale zároveň jsme nechtěli mít civilizaci daleko.  Proto bylo tohle místo pro nás ideálem. Vybrali jsme útulnou chatu přesně pro 6 osob asi 100 m od řeky Otavy, kolem které vedla rovná a nenáročná cyklostezka přímo do centra Písku, což jsme ocenili převážně my ženy.

 

Těšili jsme se na aktivní dovolenou, ale díky nepřízni počasí (kdy nám 4 dny v kuse pršelo) se z naší dovolené stal převážně relaxační pobyt se společenskými hrami a „slivovičkou“.

 

Ovšem tam, kde je vlhko, tam se daří houbám 😀 . Takže jsme jednoho rána brzy vstali, oblékli si pláštěnky, sbalili košíky a vyrazili do lesa. Množství hub, které jsme nasbírali a celkově viděli bylo neskutečné . Obzvláště bedlám se v píseckém lese dařilo.

 

Když konečně přestalo pršet, vydali jsme i do města – tedy do Písku. Jako první zastávka byl kamenný most. Tento most je nejstarší dochovaný most v Česku vystavěný patrně ještě před koncem 13. Století. Zdobí ho spousta historických soch, např. Panna Marie, Máří Magdalena, apoštol Jan nebo třeba sousoší Jana Nepomuckého s dvěma anděli. Centrum města Písku je velmi pěkně spravené a ideální k procházkách podél řeky Otavy.

 

Dovolená byla super, i přes to málo, co jsme viděli. Plánovat si může člověk co chce, ale jakmile se do toho vloží příroda, nenaděláte nic 😉 .