Spa & Wellness na jižním Slovensku

Asi jako většina našich přátel a známých, i my jsme letos přemýšleli, kam si vyrazíme na rodinnou dovolenou. Po dlouhém hledání a přemýšlení jsme se rozhodli pro návštěvu našich slovenských sousedů. Našim požadavkům a přáním, co se týká ubytování, vyhovoval již na pohled krásný hotel Spa & Wellness Hotel Orchidea, který je oceněn třemi zlatými hvězdami. Nachází se ve městě Velký Meder. Jsou zde vzácné termální prameny, které blahodárně účinkují na lidský organismus. Nedaleko je vybudováno termální koupaliště. Hotel také nabízí spoustu wellness pobytů a pobytových balíčků, jejíchž součástí jsou například masáže, procedury, zábaly a kosmetické studio. Hotel vlastní plavecký bazén, výřivku, sauny a solárium. Je zde také konferenční místnost, určená pro konání firemních akcí jako jsou školení a semináře. Celý prostor hotelu je navíc nekuřácký, takže nemusíte mít strach o své zdraví.  Z hygienických důvodů zde ale nesmí být zvířata, což je zcela pochopitelné.

Již při rezervaci nám personál sdělil všechny důležité informace a při příjezdu doplnil podrobnosti o chodu hotelu. Zvolili jsme si klasický pokoj s polopenzí. Pokoj obsahoval koupelnu se sprchovým koutem, WC, televizi se satelitním připojením, lednici s možností objednání minibaru a v dnešní době velmi důležitou bezplatnou přípojku k internetu. Samozřejmou součástí byla také klimatizace a ke každému pokoji patřil balkon. Postele byly měkké a všude okolo bylo hezky čisto a uklizeno. Nenašly byste zde ani zrnko prachu. Vše také bylo moderní a perfektně sladěno.  O zaplnění našich prázdných žaludků se staral tým vysoce profesionálních kuchařů. Všechna jídla se servírovala v hotelové restauraci. Obsluha byla vždy milá a pohotová. Snídaně se podávaly formou švédského stolu. To jsme všichni ocenili, jelikož každý z nás měl jiné chutě a tak si mohl vybrat dle vlastní libosti. Večeře se skládaly z polévky, hlavního jídla a dezertu.  Z restaurace jsme vždy odcházeli s plnými bříšky a s úsměvem na rtech.

Na doporučení personálu jsme navštívili spoustu památek a atrakcí v okolí:

Patří k nim i velmi známé Vodní dílo Gabčíkovo, které se v poslední době stalo cílem mnoha turistů. Leží na řece Dunaj. Od Velkého Mederu je vzdálen pouze 20 km. Dílo se začalo budovat v roce 1976 a to jako obrana před povodněmi. Nyní slouží k usnadnění dopravy a k výrobě elektrické energie.

V Komárně jsme navštívili vojenskou pevnost z 16. stoletím, která ve své době patřila k nejvýznamnějším. Zajímavostí je, že pevnost nebyla nikdy dobyta.

V nedalekém městě Dunajská Streda jsou dominantou dva krásné kostely.

Jelikož jsme byli v oblasti Podunajské nížiny, využili jsme rozsáhlou síť kvalitních cyklostezek, které jsou nově zbudovány. Dá se po nich jezdit na kole, bruslích, koni nebo se jen tak procházet. Nabízí se zde i možnost výletů na lodích, které jsou vždy skvělým zážitkem. Můžete při nich obdivovat krásy přírody z jiného úhlu pohledu.

Celkově bych tento hotel zhodnotila velmi kladně. Personál byl vždy milý a velmi ochotný. Vybavení hotelu bylo nadmíru dostačující nabízené služby splnily naše očekávání.