Sochy českých vladařů na Bukovanském mlýně

V pátek 28. září dojde v Bukovanech k slavnostnímu otevření výstavy soch v přírodě. Účinkovat bude sbor bubeníků, divadelní spolek i kapela ExArgema. 

V 15 hodin odpoledne budeme přihlížet odhalení prvních pěti soch umělce Václava Oliana z Olomouce v Aleji českých panovníků mezi Bukovanským mlýnem a Farmou Ostrovánky, kde budete moci v budoucnu zhlédnout až 79 osobností naší historie. Odhalovat se budou sochy Praotce Čecha, Kroka, Libuše a další.

Program slavnosti doplní vystoupení bubeníků, místní mužský a ženský pěvecký sbor a historické představení Příchod Slovanů na Moravu divadelního spolku Velkomoravané. O rockově laděné zakončení se postará kapela ExArgema svým koncertem na podiu přímo pod lopatkami větrného mlýna, místní rozhledny.

Své dovednosti předvede také šéfkuchař mlynářské restaurace. Kromě stávající kuchyně připraví i speciality z udírny a grilu. Fanoušci kvalitního jídla se mohou těšit např. na voňavou uzenou kýtu i oblíbené klobásy.

Akce je rozšířena i o vyjížďky v kočáře nebo na koních, které si užijí i skupiny. Programem vás provede moderátor Ladik Šimeček.

Na závěr doporučuji navštívit mlýnskou rozhlednu, která se může nově pochlubit, kromě nádherné vyhlídky, i informačními panely, které jsou krásným panoramatům skvělým doplňkem. V interiérech jsou stále k dispozici historické a prodejní expozice.

Další informace najdete na stránkách Bukovanského mlýna.