Slavnosti piva a skvostné památky Písku

Rodina mého manžela pochází z Písku, tak jsme se k nim vydali na víkend. Vyrazili jsme už v pátek dopoledne, abychom stihli program místních Slavností piva.

Přijeli jsme na místo, ubytovali se a spěchali na slavnosti, které se konaly na náměstí v centru města. Po celou dobu zde bylo možné ochutnat nejen vzorky z různých českých pivovarů, ale také výborné a kvalitní jídlo. Kvalitní produkty bylo možné zakoupit i na farmářském trhu, který probíhal současně se slavnostmi. K poslechu hrálo mnoho známých i neznámých kapel a čas rychle utíkal. Kvečeru jsme, unavení po cestě i z programu, padli únavou do postele.

Sobotní dopoledne jsme se chtěli projít po městě, ale kvůli stále probíhajícím slavnostem to nebylo jednoduché. Navštívili jsme tedy alespoň slavný Kamenný most, nejstarší u nás. Dětem se zase nejvíce líbily historická elektrárna a hodiny na věži kostela Narození Panny Marie, kde velká ručička ukazuje hodiny a malá minuty.

Odpoledne jsme i s rodinou vyrazili na chatu na Šumavu. Tady nás uchvátila nádherná příroda, a protože bylo stále krásné počasí, i když večer trochu chladněji, rozhodli jsme se na verandě chaty grilovat.

Jaké bylo probuzení do ticha okolní přírody! Nutno říct, že ten klid, který tam panuje, hlavně po ránu, se s městem nedá vůbec srovnat.

A protože každá zábava jednou končí, posilněni vydatnou domácí snídaní, jsme se vydali zpět. Ale určitě se brzo vrátíme, nejpozději za rok!