Ski centrum Kohútka

Některá místa nás nikterak neosloví, ale jiná na nás mohou zapůsobit tak, že se na ně rádi a opakovaně vracíme. Když se řekne ski centrum Kohútka, rozhodně souhlasím se druhou zmíněnou možností, protože jinak bych zde nestrávil již dvanáctou zimní dovolenou.

Lyžařské středisko je součástí  pohoří Javorníky a nachází se v nadmořské výšce 715 až 913 m n. m.. Možná byste mohli mít obavy z nedostatku sněhu. Tyto jsou ovšem v tomto případě vcelku neopodstatněné, jelikož zde fungují nejmodernější zasněžovací systémy. Za uplynulých dvanáct let prošlo středisko rozsáhlými změnami a právě zasněžovací systém je jednou z nich, i když já osobně spatřuji největší výhodu v nové sedačkové lanovce na Velké Kohútce.

Pokud přijedete autobusem, může se Vám stát, že vzhledem k prudkému stoupání silnice si budete muset poslední úsek cesty „vyšlápnout.“ Jako malý jsem to nenáviděl, ale když jsem nedávno přijel autem až ke středisku, zjistil jsem, že to není ono. Ten požitek z každého uraženého metru a krásy okolní krajiny je prostě nepopsatelný.

Na své si tady přijdou velcí i malí, zkušení lyžaři i začátečníci. Z 6600 metrů upravovaných sjezdových tratí si každý najde tu svou.

Nelyžujete? Nevadí! Buďto se můžete svěřit do rukou zkušených lyžařských instruktorů a za pár dní z Vás budou mistři, nebo prostě zvolíte náhradní program. Je jen na Vás, jestli si vyberete bazén, saunu, bufet nebo restauraci. U mě osobně vítězí po náročném dnu stráveném na svahu restaurace Kohútka a její vyhlášené borůvkové knedlíky. Ta chuť nejde popsat ani napodobit, ta se musí vyzkoušet.

Jednodenní výlet na Kohútku rozhodně není špatný nápad, ale pokud se rozhodnete zůstat déle, je to nápad ještě lepší. Přespat můžete v horském hotelu Kohútka nebo si vybrat nějakou z klasických horských chat. Ať už zvolíte Javorku, Spartak nebo Portáš, všude na Vás bude čekat milá obsluha, skvělé jídlo a zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

Mira Pop

Další příspěvky a tipy na ubytování.