Ski areál Osvětimany

A je tu opět čas zimních dovolených.

Co rádi podnikáte v zimních měsících? Rádi sportuje nebo odpočíváte? Co takhle od všeho něco? My jsme si to krásně užili minulou zimní sezónu v areálu Osvětimany. Rádi jezdíme lyžovat na hory a převážně jen po rodné vlasti.  Po té co se nám před necelými dvěma roky narodila dcera, vybírali jsme si zimní dovolenou co nejblíže našeho bydliště (Brno) a samozřejmě s  možností lyžování, které zbožňujeme.

SKI Park Osvětimany nabízí dostačující podmínky pro lyžování i snowboarding a je ve velmi dobré časové dostupnosti.  Toto nové lyžařské středisko, vybudované na jihovýchodním okraji Chřibských vrchů, mezi Kyjovem a Uherským Hradištěm má k dispozici 400m dlouhou sjezdovku. Svah je na začátku prudší, ale tak zhruba od půlky je středně těžký a je tedy vhodný jak pro začínající tak pro zkušenější lyžaře. K dispozici máte dvě sjezdovky, svah 1 (100m), svah 2 (400m), dva vleky, umělé zasněžování, noční osvětlení, půjčovnu  a servis lyží, lyžařskou školu.  K dispozici také tažné lano pro děti. Za příznivých podmínek je možné i večerní bruslení na blízkém rybníku. Výhodou je občerstvení a ubytování na dosah ruky, protože součástí areálu je také hospoda NA SRUBU a penzion MALOVANÝ. V tomto přátelském penzionu jsme mimo komfortní ubytování rovněž využili suché sauny, vířivky, zkusili jsme vyhřívané lehátka. Od jara do podzimu je rovněž možnost využít venkovní vyhřívaný bazén.

O naše žaludky se skvěle starali v nekuřácké restauraci Na Srubu s výborným jídlem a pitím, kterou najdete jen pár kroků od Penzionu Malovaný i od lyžařského svahu. V areálu je i vyžití pro děti, jako prolézačky, houpačky, ovečky a kozy.

Byli jsme rodinným prostředí tak nadšení, že jsme se sem vrátili ještě v létě na prodloužený víkend. Areál nabízí spoustu možností, jak si aktivně užít čas. Můžete si pronajmout tenisový kurt či fotbalové hřiště nebo vyrazit do přírody na túru. Jestli to bude pěšky nebo na kole, je už jen na vás. Cyklotras i turistických tras je v okolí Osvětiman a přilehlých Chřibech nespočet, určitě si vyberete.

Opravdu skvělé místo pro zimní radovánky i letní aktivní dovolenou na kole a v přírodě.