Silvestr na horách

Zatím náš první silvestrovský pobyt na horách se velice vydařil. Naše čtyřčlenná rodina se vydala do hotelu ve Špindlerově mlýně. Už při příjezdu jsme byli nadšeni, že nám bohatě nasněžilo. Další příjemné překvapení byl krásný prostorný pokoj, což ocenila celá rodina – dcery měly místo na hraní a večer klid v odděleném pokoji. Využili jsme polopenzi. Bylo příjemné ráno vstát a vybrat si z bufetového stolu na co měl zrovna každý z nás chuť.

Vždy po snídani jsme sbalili svačinky a hurá na lyže. Sjezdové lyžování je možné hned vedle hotelu na sjezdovce Labská. Manžel se starší dcerou Klárkou byli většinou na svahu. Já jsem si s mladší dcerou Johankou užívala dovádění na sněhu a také jsme se vystřídali v lyžování. Během pobytu jsme pro obě děvčata zařídili výuku v lyžařské škole s výukovým lanem a cvičnou loukou. Klárka si vylepšila postoj, připomněla si hranění, zabavila se při slalomu a s instruktorkou vyzkoušely různé zábavné pomůcky pro malé lyžaře. Johanka se zatím seznamovala s krátkou jízdou na lyžích. V tomto volnu si rodiče samozřejmě vychutnali svobodnou jízdu na lyžích. Když jsme dostatečně promrzli, těšilo nás, že není daleko jít na horkou polévku a do dětského koutku v hotelu.

Později odpoledne, po lyžování jsme si ještě zaplavali v hotelovém bazénu. Večeře nám dospělým i dětem opět vyhovovala z bufetové nabídky. Pak se holky vydováděly při organizované zábavě v dětském koutku a rodiče se pobavili v hotelovém baru u drinku. Nyní je v hotelu možné od úterý do soboty hlídání v dětském koutku v časech od 17 – 21 h. Dnes bychom tento čas využili k návštěvě Wellness, který jsme neměli příležitost při návštěvě celý vyzkoušet.

Poslední den v roce jsme zase celý byli venku a lyžovali, bobovali … Silvestrovský večer začal slavnostní servírovanou večeří v nazdobeném sále. Pak se děvčátka účastnila programu pro děti – hry, tanec, návštěva Krakonoše. Místo holčiček za námi přišly krásné šelmy kočkovité. Pro děti byl také připraven večerní ohňostroj. Půlnoční přípitek s nádherným výhledem do krajiny osvětlené ohňostrojem proběhl na venkovní terase již bez dětí,  před půlnocí ulehly v pokoji do postýlek. Hlavní program jsme si dlouho do noci dopřávali ve velkém sále. Zatančili jsme si u živé hudby a v horním baru byla změna – diskotéka.

Po této zkušenosti si zase nějaký ten pobyt na Silvestra v hotelu s programem zajistíme. Už se těším.

Markéta