Rodinný výlet s dětmi – ZOO ZLÍN – Lešná

Pokud si chcete zpříjemnit den s dětmi, doporučuji všem ZOO Lešná u Zlína. Jeho rozloha je 52 ha má 6 pavilonů a otevření se datuje již do roku 1948. Za zmínku také stojí, že počet návštěvníků od roku 1948 ke konci roku 2012 byl 15 375 471.

 Na Lešnou jezdíme velmi rádi, děti se podívají na zvířátka, kterých v zoo žije na 215 druhů a dozví se spoustu zajímavých informací. Neustále se zde něco vylepšuje k úplné spokojenosti návštěvníků, ale především všech zvířat. Velké plus je pro nás snadná  dostupnost. Ze Zlína jezdí městská doprava nebo je zde i prostorné parkoviště jak u hlavní tak boční brány.Zlínská zoo je umístěna v přírodním parku a je jedinečným místem, kde je možné spatřit  zvířata všech kontinentů.  Savci a ptáci jsou ve společných výbězích, které připomínají jejich přirozené prostředí.

S dětmi jsme ocenili rozdělení areálu do jednotlivých kontinentů, tak se dá za jeden den podniknout „Cesta kolem světa „ a seznámit se s typickými zástupci zvířat Afriky, Asie, Austrálie, Střední a Jižní Ameriky. K vidění jsou tu například sloni, žirafy, nosorožci, zebry, asijští tygři, medvědi a giboni, klokani, pštrosi, jihoameričtí papoušci, mravenečníci, lamy,…..

V celém areálu je velké množství stromů, keřů a zeleně, které jsou dokonalým sladění expozic zvířat a rostlin. Nezapomněli jsme ani na nově otevřenou expozici věnovanou civilizaci Mayů. Součástí  ZOO je i nádherný historický zámek u kterého je větší jezírko s velkým počtem různých druhů ptáků a hlavně spousta zeleně. Ve  spodním podlaží zámku se nachází stálá expozice hadů, ještěrů, želv a akvária s rybkami. Na kterou se děti velice těšily.

Ke každé  správné ZOO patří i dětský koutek , aby si děti trochu užily. Tam se naše ratolesti opravdu vydováděly. Pokud Vás přepadne hlad, tak nemusíte mít starosti. Jsou zde restaurace a nespočet stánků s občerstvením. Tento výlet za poznáním mohu jen doporučit, děti uvidí něco nového a zajímavého.

Alena

Další tipy na výlety a tipy na ubytování.