Rodinná dovolená na Šumavě – letní dovolená s dítětem

Pravidelně vyrážíme každým rokem na letní dovolenou. Letos jsme zvolili ubytování v obci Kůsov, v těsné blízkosti známého lyžařského střediska Zadov. Místo jsme si vybrali hlavně z toho důvodu, že jsme zde ještě nebyli a mnoho jsme slyšeli o přírodních krásách Národního parku Šumava. Jelikož jsme jeli z jižní Moravy a cestovat s malým dítětem je přece jenom časově náročnější, tak jsme nabrali nemilé zpoždění. Nestíhali jsme předem dohodnutý čas. Naštěstí na nás pan majitel počkal a ještě nám na přivítanou nachystal malé pohoštění v podobě vína a několika pochutin.

Ubytováni jsme byli v nově vybudované roubené chalupě, která nabízela několik apartmánů s vlastními vchody. Apartmány jsou přístupny přes terasu s venkovním posezením. Každý apartmán má vlastní vchod a skládá se z obývacího pokoje s televizí se satelitním příjmem a domácím kinem, ložnice, pokoje, kuchyňského koutu a sociálního zařízení se sprchovým koutem. Kolem objektu je zatravněný neoplocený pozemek s parkovištěm a kůlnou k úschově kol. Výhodou tohoto ubytování je především jeho kvalita a soukromí v objektu s větší kapacitou.

Místo je ideální především pro aktivně založené rodiny a milovníky výletů a poznání. Vřele můžeme doporučit oblast Kvildy a Horské Kvildy s jejími horskými slatěmi, které lze projít po dřevěných lávkách i s kočárkem. Stejně zajímavá procházka je z Antýglu na Čeňkovu pilu údolím říčky Vydry. Cesta údolím vede kolem známé Turnerovy chaty, na které lze potkat také Vydrýska, známého z dětského seriálu o vydře říční. V neposlední řadě také trošku historie při návštěvě zříceniny hradu Kašperk, v blízkosti obce Kašperské hory.

Určitě se sem vrátíme, abychom poznali ještě lépe tento region, který v nás zanechal nezapomenutelné zážitky.

Protože se apartmány nacházejí vedle lyžařského střediska Zadov, jsou i ideální místem pro zimní dovolenou.

Radim Zubalík