Projížďky na ponících

Náš pětiletý syn se velmi rád dívá na pohádky, a když každý princ jezdí na koni, tak on chce taky. Přece z něho taky jednou vyroste udatný princ, který svou silou vysvobodí princeznu.
Nejdříve jsem měla opravdu strach. Přece jenom je to malé dítě a ve spojitosti s velkým koněm jsem si ho nedokázala představit ani pod vedením zkušeného ošetřovatele. Hledala jsem tedy, kde se dalo a kde by mi to připadalo bezpečné a narazila jsem nedaleko od našeho bydliště na hotel Bukovanský mlýn. K dispozici zde mají rozlehlý areál, jehož součástí je i ohrada se shetlandskými poníky. To mi pro menší děti připadá jako vhodná varianta oproti velkým koním.
Zkusila jsem tedy zavolat na uvedené číslo recepce hotelu a trochu se poinformovat. Jízdy tehdy probíhaly denně v odpolední časy, což mi i vzhledem k práci vyhovovalo. Ceny byly také příznivé a jezdit se dalo od pěti minut.
Hned jak jsme přijeli na místo, syn byl nadšený – ohrada, zázemí a všechno v přírodě. Na recepci jsme zakoupili pro jistotu jen nejkratší možnou, pěti minutovou jízdu a vyrazili k ohradě. Tam už nás čekala paní Pavla, která dovolila synovi vybrat si i poníka, na kterém by chtěl jezdit. Synáček se nejdříve trochu ostýchal a měl strach, ale nakonec si na poníkovi jízdu moc užil a museli jsme čas dokonce dokupovat.
Shetlandští poníci mají vynikající vlastnosti – jsou jemní, klidní, vyrovnají a od přírody inteligentní. K dětem přímo vynikající. My už jezdíme pravidelně a jako vyžití pro děti bych toto určitě doporučila. Je to každopádně lepší, než když dítě sedí celé odpoledne u televize.