Prodloužený víkend na Dolní Moravě

Každý rok jezdíme s manželem na Dolní Moravu v Jeseníkách. Tentokrát jsme se rozhodli vyrazit tam mimo zimní sezonu, a to v říjnu na prodloužený víkend. Nezvolili jsme jen jiné období, ale i jiný hotel. V zimně se pokaždé ubytováváme ve Sport hotelu, který je hned pod sjezdovkami lyžařského areálu Větrný vrch. Tentokrát nám ale nešlo o lyžování, ale o relax a výlety do okolí. Vybrali jsme si tedy tříhvězdičkový hotel Prometheus. Je to starší hotel, ale s bohatou nabídkou welness služeb a dobrou polohou – přímo pod sedačkovou lanovkou na vrchol Slamník.

Počasí nám sice moc nepřálo, první den lehce pršelo, to ovšem mého muže neodradilo a protože on si na masáže a další relaxační procedury moc nepotrpí, vyrazil i přesto lanovkou na Slamník a odtamtud pěší túrou až na Kralický Sněžník.

Já jsem se zatím věnovala odpočinku a rozhodla se plně využít toho, co hotel nabízí, dle upoutávky na webových stránkách hotelu by mělo jít o nejlépe vybavené relaxační centrum v regionu. A nebude to asi daleko od pravdy, protože nabídka je vskutku rozmanitá. Základem hotelového wellness centra je vnitřní vyhřívaný bazén a hydromasážní vana – whirlpool. Nabízenými procedurami jsou např. perličkové koupele, kyslíková terapie – oxygenoterapie, rašelinové zábaly, suché uhličité koupele, finská a infra sauna, parní aromatická lázeň, solární louka, tepidarium. A naprostou samozřejmostí jsou také masáže, a to částečná masáž krku, zad a šíje, ale také lávovými kameny, nebo masáž hlavy a vlasů. Doplňkovou nabídkou wellness služeb je manikúra, pedikúra a kosmetika.

Druhý den našeho pobytu jsme s manželem vyrazili ven spolu. Nechali jsme se vyvést sedačkovou lanovkou nahoru, což stojí na osobu 100 Kč. Pár metrů od výstupního místa se nachází „budka“ Slaměnka, kde je možné se občerstvit, což jsme také udělali. Pak jsme se prošli krátkou procházkou po vrcholu, kde jsme to do té doby znali jen celé pokryté sněhem a s lyžemi na nohou. Chtěli jsme se ještě projít, bylo celkem hezky, tak jsme si řekli, že se přece nenecháme dolů vozit lanovkou, ale sejdeme pěšky, a to rovnou po sjezdovce. Ukázalo se , že to nebyl úplně nejlepší nápad, což jsme ovšem zjistili až asi v polovině, kdy se začali ozývat naše kolena. Ono totiž chůze z prudkého kopce není pro kolena moc příjemná. Nicméně, co jsme začali, museli jsme i dokončit, a to i onen blbý nápad. Cestou dolů jsme šli kolem bobové dráhy, kterou jsme se zájmem sledovali, ale k jízdě jsme se neosmělili. Spokojili jsme se pouze s představou.

Středisko je skvěle zařízené i pro děti. Je tu vybudovaný lanový park s 80-ti vysokými lanovými překážkami se sebejištěním. Vysoké lanové překážky jsou rozděleny do 5-ti na sobě nezávislých okruhů dle obtížnosti od růžové trasy pro ty nejmenší až po černou trasu pro odvážné, kde se dostanete až do výšky 13m.

Rodiče s malými dětmi mohou v areálu lanového parku navštívit dětský Fun park, kde si mohou v klidu posedět, dát si něco na osvěžení a děti se tady mohou vyřádit na spoustě atrakcích, jako je nafukovací skákací hrad se skluzavkou, bungee trampolína, 4-místné trampolíny, skluzavka s plošinou a výlezy, lezecká stěna s chyty, lezecká stěna s děrami, vřetenový žebřík a lanová síť. Vše jsme si pořádně prohlédli a už jsme přemýšleli nad tím, že příští rok sem vezmeme i naše děti.

Prodloužený víkend nám rychle utekl a v neděli jsme vyrazili na cestu domů. Rozhodně jsme tady ale nebyli naposledy, v zimě sem pojedeme znovu. My na toto místo totiž nedáme dopustit, je prostě naše oblíbené.

Janča