Prodloužený víkend na chalupě v Českém ráji

Před třemi lety jsme vyrazili v listopadu na prodloužený víkend na krásnou chalupu do osady Mužský v Českém ráji. Osada Mužský je malá vesnička s roubenými chalupami, je také vyhlášena vesnickou památkovou rezervací  Na cestu jsme vyrazili v pátek 13.11. po práci, museli jsme ještě v Praze vyzvednout sestru, tak nám cesta z jihu Moravy trvala skoro 4 hodiny. Na chalupu jsme dorazili až kolem 9 hodiny večer. Protože ale majitelé obývají spodní patro chalupy, tak předání proběhlo bez problémů. Majitelé byli velmi milý, večer jsme si vzali jen klíče a zbytek jsem s nimi dořešila až ráno.

V přízemí naší části chalupy se nacházela vstupní chodba, 2 toalety a koupelna s vanou a sprchovým koutem. Z chodby vedlo schodiště do podkroví. Vlevo od schodiště se nachází první ložnice s manželským lůžkem, dvěmi samostatnými lůžky a gaučem. Vpravo od schodiště se nacházela průchozí ložnice s manželským lůžkem, stolíkem, samostatnou postelí a televizí. Vedle průchozího pokoje je menší kuchyňka s jídelním koutem, kde jsme trávili nejvíce času. Za kuchyňkou je poslední ložnice s manželskou postelí, lůžkem a gaučem.

Na prostorném dvorku se nachází stodola, malá vodní tůňka, přírodní ohniště a posezení se zahradním grilem. Ohniště, grilu ani posezení jsme si moc neužili, protože nebylo počasí na sezení venku.

Z chalupy jsme každý den vyráželi někam na výlet po nádherném Českém ráji, naštěstí nám nepršelo, tak jsme toho plně využili, ale o tom až někdy jindy. O majitelích jsme celou dobu ani nevěděli, připadali jsme si jako kdybychom v celé chalupě byli sami. Chalupu můžu jen doporučit :-), cítili jsme se zde velmi příjemně.

Lenka Růžičková