Pohádka v srdci Vysokých Tater

Koliba Kamzík je překrásný penzion, který se nachází přímo v srdci Vysokých Tater jsme si vybrali úplně náhodou. Dostali jsme od známých ze Slovenska nabídku strávit prodloužený víkend ve Vysokých Tatrách. Jelikož bydlí v Popradě, což je zhruba 16 km od Starého Smokovca , začali jsme hledat co nejbližší ubytování. A narazili jsme právě na tento penzion. Aniž bychom vlastně věděli, jak to kolem vypadá, rezervovali jsme si dvoulůžkový pokoj v apartmánu za velmi příznivou cenu.

Jak jsme se přibližovali stále blíž k penzionu, bylo nám jasné, že tento výběr byl bez pochyb ten nejlepší. Kolem nás nádherná, fantastická krajina, ve které se člověk cítí opravdu jako v pohádce. Když k tomu přidáte ještě 40 cm čerstvého sněhu a skvělé podmínky pro lyžování, není nic, co byste si v tu chvíli přáli více.

Když jsme dorazili k penzionu, šli jsme se samozřejmě prvně ubytovat. Hned při vstupu na nás dýchla staro-nová atmosféra. Šlo vidět, že zde chtěli zachovat vzhled útulné dřevěné „hájenky“, ale zároveň jít s moderní dobou. Tento nápad zvládli perfektně. Skloubení těchto dvou stylů je podle mě úkol nelehký.

Na recepci nás slečna předala klíče a utíkali jsme se mrknout na ubytování. Apartmán  byl vybavený pohodlnými postelemi , rozkládací pohovkou, kuchyňským koutem (kde byla lednička, mikrovlnná trouba, varná konvice a základní nádobí), dále koupelnou se sprchovým koutem a WC. Velmi nás překvapil obrovský prostor, který v apartmánu byl. I když ten jsme skoro vůbec nevyužili.

Byli jsme trošku zkřehlý, tak jsme hned zjišťovali, kde najdeme bar. Když jsme ho našli a viděli, jak krásně to tam vypadá, bylo nám jasné, že tady budeme trávit hodně času.

Jelikož známí bydlí kousek od Starého Smokovce nemuseli jsme hledat nejlepší sjezdovky ani ski-centra. Na doporučení jsme vyrazili do Tatranské Lomnice, která byla 4 km vzdálená. Je to největší lyžařské středisko Vysokých Tater.

V podstatě naše 4 dny vypadali velmi obdobně, kdy jsme střídali příjemné posezení v restauraci penzionu Koliba s překrásnými sjezdovkami, které nabízí Vysoké Tatry.

Mohla bych se samozřejmě rozvyprávět podrobněji o naší návštěvě slovenské chlouby – a to Vysokých Tater, ale to bychom tady seděli ještě do zítra.

Proto Vám radím, neseďte doma a přijeďte se sem podívat a v momentě pochopíte, o čem mluvím.