Permonium, park s příběhem.

Zavítali jsme sem s rodinou po doporučení našich známých. Jelikož máme dva syny ve věku 12 a 14 let, je těžké se jim s nějakou společnou aktivitou zavděčit. Ovšem volba Permonia byl skvělí nápad.

Tento netradiční zábavní park se nachází necelých 30 km od Brna. Je to spojení klasického lanového centra spolu s možností zahrát si hru, při které plníte úkoly jak vědomostní, tak i adrenalinové.

Při této hře nerozhoduje rychlost, ale správné splnění úkolů (měli jsme i 3životy, prýabychom se více snažili). Cílem je tedy splnění 10-ti různých úkolů a získání 4-místného kódu, který se na příslušných stanovištích vkládá do interaktivních tabletů. Zadáním správného kódu si zajistíte postup k plnění dalšího úkolu. Pokud ovšem nedojdete na správné řešení situace, můžete obětovat jeden ze svých životů a pokračujete dál. Nám se nejvíce líbila „Štola“, která simulovala podzemí, kam se jelo fiktivním výtahem. Ten navozoval atmosféru, že jedeme několik kilometrů pod zem. Všechno mají „vychytané“ do detailů. Dalším naším úkolem byl např. úkol na Obrtníku, kdy jsme museli pomocí vratkého žebříku, který byl upevněný jen na laně vyšplhat nahoru a odkrýt pole s kódem, nebo jsme museli v technické místnosti sestavit správný kód pomocí poskládání značek z fyziky, které značí propojení obvodu a zapojení žárovky a spoustu dalších. Dále ovšem nebudeme prozrazovat.

Jen pro Vaši lepší představu prostředí – je to vše laděné do stylu hornické šachty.  Nachází se zde totiž  41 metrová těžní věž Kukla, která byla součástí stejnojmenného černouhelného dolu. Ten vznikl v druhé polovině 19. století a právě tato věž byla prohlášená v roce 2009 kulturní památkou.

Garantujeme Vám nevšední zážitek jak pro Vás, tak pro Vaše děti.