Penzion Relax Martina

Velice ráda bych se chtěla podělit o krásně strávený prodloužený víkend v nově otevřeném rodinném penzionu „ Relax Martina“. Tento pobyt jsme s manželem dostali od našich dětí k výročí svatby. Žiji s manželem již 35 let – „tam čas neuvěřitelně letí“.

Děti nám našli úžasné prostředí jižních Čech, v kraji památek, lesů a rybníků, které máme moc rádi. Penzion se nachází na okraji města Českých Budějovic a je asi 3 km od centra na tichém a klidném místě.

Příjemně nás překvapilo komfortní prostředí penzionu, které snad musí uspokojit i ty nejnáročnější návštěvníky. Všechny apartmány mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem a toaletou, samostatnou  kuchyň, televizi se satelitem, WiFi připojení na internet a rádio. Ke snídani, která byla v ceně pobytu jsme si s manželem dokoupili i večeře. Jsou zde i skvěle připraveni pro rodiny s malými dětmi jsou zde k dispozici dětské postýlky, elektronické baby chůvičky a dětský koutek. Pro osvěžení a k relaxaci slouží venkovní bazén s lehátky. U každého apartmánu je venkovní terasa s příjemným posezením. Za poplatek si můžete přivést i svého zvířecího miláčkem. Velmi jsme ocenili parkování přímo u penzionu zdarma. Díky menší kapacitě jsme měli pocit „rodinného“ útulného prostředí.

 Výhodou penzionu je velmi snadná dostupnost do města, kde se dají uskutečnit různé kulturní a sportovní aktivity, stejně tak láká i okolní příroda k turistice, cykloturistice a vodáctví.

S manželem jsme si krásnou procházkou prošli centrum Českých Budějovic. Naše první kroky vedly do informačního centra, kde se dozvíte skoro všechno. Slečna nám řekla pár zajímavých informací o náměstí a také nám doporučila návštěvu expozici z historie piva Budweiser Budvar.

Nejdříve jsme zamířili na náměstí. Jméno krále Přemysla Otakara II., který v roce 1265 České Budějovice založil, připomíná hlavní náměstí  s rozměry 133 x 133 m, je největší v České republice a dokonce jedno z největších v Evropě. V jeho středu stojí barokní „Samsonova kašna“, poblíž které je v dlažbě zasazen pověstmi opředený „bludný kámen“ pozná se podle vyrytého křížku. Z výšky střeží náměstí gotická Černá věž se svou výškou 72 m. České Budějovice se nachází na soutoku řek Vltavy a Malše.  Současně s městem byl založen i dominikánský klášter s kostelem „Obětování Panny Marie“, který je nejstarší stavební památkou Českých Budějovic.

Po menší přestávce a posilnění v místní restauraci jsme pokračovali v dalším poznávání. Měli jsme domluvenou exkurzi do pivovaru. V Českých Budějovicích se pivo vaří od roku 1895.

 „Obklopeni vůní moravského sladu a žateckého hlávkového chmele nahlédnete do tajemství výroby ležáku Budweiser Budvar. Uvidíte, jak se za použití nejkvalitnějších domácích surovin, vlastní vody čerpané z více než 300 metrů hlubokých studní a prvotřídních pivovarských kvasnic rodí pivo vyznačující se lahodnou chutí s příjemnou chmelovou vůní
a jemnou hořkostí, jehož kvalitu oceňují zákazníci téměř na celém světě“. Musela jsem použít slova pana průvodce, kterými řekl vlastně vše.

Exkurze byla velmi zajímavá a poučná, součástí prohlídky byla i ochutnávka piva z pivovarských tanků.

Na další den byl naplánován zámek Hluboká nad Vltavou, je to jedna z nejnavštěvovanějších památek u nás. Po vystátí dlouhé fronty na vstupenky nás čekala jen krásná prohlídka. Z historie a ve zkratce jsme se dozvěděli, že strategicky významné místo bylo obýváno již ve 13. století, kdy zde byla založena raně gotická tvrz, později přestavěná na hrad. Ten byl po polovině 16. století upraven renesančně a počátkem 18. století barokně. Zásadní změnu podoby doznal v letech 1840 až 1871, kdy jej Schwarzenbergové přestavěli ve stylu tzv. tudorovské neogotiky. Inspirovali se přitom anglickým šlechtickým sídlem Windsor. Po prohlídce jsme se šli podívat do loveckého zámečku kde je umístěna expozice Muzea lesnictví, myslivosti a rybářství.

Náš pobyt v penzionu rychle utekl, odpočinuli jsme si a hlavně jsme viděli zase něco nového a zajímavého.