Penzion Café Fara Klentnice

Jednoho nedělního odpoledne jsme si s přítelem vyrazili na výlet do penzionu Café Fara v Klentnici. Klentnice je malá vinařská obec nedaleko Mikulova v oblasti Pálavských vrchů. Penzion je podle názvu vybudován z bývalé fary a starého hospodářského stavení. Penzion nabízí luxusní ubytování v pokojích různého typu jako například levandulový pokoj, mandlový, meruňkový, atd. V současné době budují další pokoje s jinými zajímavými názvy jako je Rajský pokoj nebo pokoj Klentnické madony. V objektu je také výborná restaurace zařízena spíše v kavárenském stylu, která se zaměřuje na sezónní gastronomii a nadstandardní servis kávy. My jsme zde byli na podzim a jako sezónní pokrmy nabízeli různě upravené dýně. Například dýňovou polévku, plněné dýně a kdo chtěl, mohl si z dýně vyrobit nějaké to strašidýlko.

O tomto místě jsme se dověděli z novin, kde bylo vyhodnocení ankety o nejlepší kávu v České republice a Café Fara v Klentnici se umístila na krásném třetím místě. Nás tato anketa zaujala i z toho důvodu, že máme kávu oba moc rádi, proto jsme se sem vydali.

Musím říct, že výběr kávy i její servis byl nad naše očekávání. Nesetkali jsme se s ničím podobným. Také nabídka domácích zmrzlin, dortů a různých moučníků je obrovská. Už jen, když přijdete a tuto nádheru uvidíte ve vitríně, tak nemůžete nikdy odolat. V tomto případě jde linie stranou J Myslí tady samozřejmě i na děti, objednat můžete kakao různých příchutí a děti se vyřádí v dětském koutku nebo při hezkém počasí také na pískovišti, které je situováno vedle zahrádky a tak mají rodiče své ratolesti pěkně pod dohledem.

Zahrádka je hojně využívána hlavně v letním období, kdy je plně obsazená cyklisty, kteří touto oblastí projíždí. Na zahrádce, je také zajímavé to, že zde najdete desítky bylinek, které jsou popsané  a můžete si je ovonět.

Penzion se věnuje také prodeji různých výrobků, většinou je to domácí výroba nebo bio potraviny. Nabízí podomácku vyrobené svíčky, čokoládu, mýdla či včelí med, prodávají různé džemy anebo také samotnou kávu.

Celý tento objekt na mě působil moc hezky a dýchala tam taková správná domácí atmosféra.  Jen já jsem byla nadšena tím, že tam měli Levanduli ve všech podobách, počínaje levandulovým pokojem, přes sušenou levanduli a také je tu k dostání levandulový čaj. Tato vůně vás tu doslova provází. Přítele pro změnu nadchla čokoláda s příchutí chilli papriček.

Veškerý personál byl velmi milý a pozorný. Už se těším, až na jaro vyrazíme na kolách do této oblasti, která je proslulá vinohrady a širokou a kvalitní sítí cyklostezek a zastavíme se buď na nějakou dobrou kávu, nebo na osvěžující chmelový mok.

Milča