Od romantického Gutštejnu po Hracholusky

Poznejte romantický hrad Gutštejn, relaxujte v pivních lázních v pivovaru Chodovar a svezte se lodí na přehradě Hracholusky.

Jihovýchodně od Konstantinových Lázní v okrese Tachov nad přítokem Úterského potoka se nachází romantická zřícenina hradu Gutštejn, která je od roku 1964 chráněnou památkou. Své kroky můžeme dále směřovat za historií mlynářství v okolí Bezdružic. O ní se dozvíme na okružní naučné stezce „Údolím Úterského a Nezdického potoka“. Celková délka stezky je 13,5 km.

Úterský potok s délkou toku 34 km ústí do přehradní nádrže Hracholusky. Přehrada stojící na řece Mži západně nad Plzní vznikla v roce 1964 zaplavením údolí jmenované řeky. Okolí hráze i nádrže je skvělým místem pro pěší a cykloturistiku. Na dvaadvaceti kilometrů dlouhém přehradním jezeře o rozloze 490 ha se můžeme svézt parníkem Plzeň a při popíjení třeba dobrého piva se kochat překrásnou okolní krajinou a výhledy na vodní hladinu.

Dobré pivo se ale nejen pije. V rodinném pivovaru Chodovar v Chodové Plané se můžeme v pivě po aktivně stráveném dni také koupat. Pivní lázně napomáhají harmonizaci funkcí organizmu, zlepšují krevní oběh a imunitní systém, prohřívají klouby a mají ozdravné účinky na vlasy i pleť. Atmosféru koupele dokresluje příjemná chmelová vůně a možnost si přímo z vany čepovat zlatavý mok.

 

www.turisturaj.cz