Německá část Šumavy stojí za návštěvu

Doba, kdy byla hranice mezi českou a německou částí Šumavy frontovou linií studené války a její přechod byl prakticky nemyslitelný je již naštěstí pryč. Šumava je dnes vyhledávanou turistickou destinací pro svoje výjimečné přírodní krásy, nalezneme zde horskou krajinu, ledovcová jezera a lesy stejně jako cenná rašeliniště a bohatá fauna i flora. To vše je doplněno bohatou historií i širokými možnostmi sportovního vyžití a zábavy. Byla by však velká škoda během vašeho pobytu v hotelu na Lipně neprozkoumat i druhou stranu hranice, i ona toho nabízí opravdu hodně.

Příroda

Německá část Šumavy, někdy nazývaná jako Bavorský les, je doslova německým turistickým rájem. Obrovské množství tras pro pěší včetně tzv. Zlaté stezky, precizně upravené cyklotrasy či Baumwipfelpfad – nejdelší světová stezka v korunách stromů, to jsou jen některá lákadla kraje táhnoucího se od Regensburgu až po Pasov.

Milovníci turistiky by rozhodně neměli vynechat výstup na 1373 m vysoký vrch Lusen na jehož konci budou za svoji námahu oceněni nádhernou scenérií.

Zábava pro celou rodinu

Rodiny s dětmi pak jistě ocení možnost navštívit rozličné zábavní a zvířecí parky či zoo. Velkým lákadlem, tipem na výlet z hotelu LEYLA ve Frymburku a jednou z nejznámějších atrakcí celého regionu je westernové městečko „Pullman City“ mezi Deggendorfem a Pasovem, které vás alespoň na několik hodin přenese do dob divokého západu. Máte radši dávnější historii? Vyměňte americký jihozápad 19. století za keltskou vesnici!

Nejrůznějších lanových parků, bobových drah, minigolfových hřišť, muzeí a dalších atrakcí je na této straně Šumavy tolik, že by vystačily na několik dovolenkových pobytů. Svůj pobyt na německé straně potom můžete zakončit v lázních Bad Füssing, kde si kromě příjemné relaxace ve vodě místních termálních pramenů můžete užít i nejrůznějších vodních atrakcí.

Na německé straně Šumavy je o turisty postaráno dokonale, dokonale fungující spolupráce jednotlivých obcí a mikroregionů vede k tomu, že v Bavorském lese se nebudete ani vteřinu nudit a již při odjezdu budete plánovat další návštěvu.