Nejoblíbenější regiony pro letní dovolenou v Česku a na Slovensku

Nejoblíbenější regiony pro letní dovolenou v ČR i SR

Je čas začít přemýšlet, kam v létě vyrazit na dovolenou? Česká i Slovenská republika skýtá mnoho překrásných koutů a my jsme pro Vás vybrali několik regionů, které patří dlouhodobě k nejoblíbenějším. Nechte se inspirovat a nalaďte se na letní vlnu.

Nezapomeňte si rezervovat ubytování co nejdříve, hezké objekty v kvalitních regionech bývají v létě vyprodány dlouhou dobu předem. Vybrali jsme pro Vás chaty, chalupy, které se brzy vyprodají.

Dovolená v Česku | Dovolená na Slovensku

POHOSTINNÉ SLOVÁCKO
Láká Vás letní pohoda v kraji vinic a vína? Nebo byste chtěli zažít trochu dobrodružství a vydat se odhalovat tajemství unikátní historické vodní cesty – Baťova kanálu? Na Slovácku Vás čeká objevování nádherné přírody, dobrého vína, vinných sklepů i památek lidové architektury. Zapomenout nesmíte ani na množství vinařských akcí, které v regionu po celý rok probíhají.

Dovolená v regionu Slovácko

SLUNNÁ PÁLAVA
Objevte jedinečné spojení krásné přírody, kultury a vinařské tradice. Milovníci tepla si přijdou na své, neboť Pálava se nachází v nejteplejší a nejsušší oblasti České republiky. Takřka středomořský ráz společně s Novomlýnskými nádržemi je přímo ideální pro letní rekreaci, cykloturistiku, rybolov, provozování vodních sportů i poznávání historických památek.

Dovolená v regionu Pálava

ROMANTICKÝ ČESKÝ RÁJ
Romantické duše nesmí minout tento kraj, kde se snoubí rozmanitost přírodních krás s bohatými historickými památkami. Skalní města jsou doslova rájem pro horolezce a pěší turisty. Děti i rodiče jistě zaujme prostředí, ve kterém byly natočeny scény z jejich oblíbených pohádek. Tady si budete připadat opravdu jako v ráji.

Dovolená v regionu Český ráj

AKTIVNÍ LIPNO
Prožijte aktivní dovolenou v regionu Lipenska. Poznejte unikátní spojení krásné a nedotčené šumavské přírody, s množstvím historických památek a široké nabídky sportovních a kulturních aktivit. Milovníci vody a vodních sportů si užijí krásné pláže a jednu z nejlepších lokalit pro windsurfing a jachting v České republice. V regionu existují také stovky kilometrů cyklostezek vhodných i pro in-line bruslení.

Dovolená v regionu Lipno a okolí

DOBRODRUŽNÉ BESKYDY
Nádherná příroda Beskyd vybízí k rozmanitým sportovním aktivitám, příjemnému odpočinku a poznání. Krásu Beskyd objevíte při pěší turistice, na kolech či na in-line bruslích. Nechte se zlákat místním folklórem, lidovou architekturou a historií. Čekají na vás nepřeberné zážitky. Beskydy jsou také synonymem odpočinku, nenechte si ujít pivní a bylinné koupele. Vychutnejte si krásy tohoto pohoří plnými doušky.

Dovolená v regionu Beskydy

VYSOKÉ TATRY – HORY PLNÉ ZÁŽITKŮ
V létě Vysoké Tatry otevírají náruč všem milovníkům hor, přírody, turistiky a dokonce i cykloturistiky. Pro méně zdatné turisty slouží propracovaný systém lanovek, který je pohodlně dopraví do míst, kde si mohou vychutnávat atmosféru hor plnými doušky. Mezi nejnavštěvovanější místa patří bezesporu Lomnický štít (2.634 m), na jehož vrcholu je právě stanice lanovky, vyhlídková plošina i stylová restaurace.

Dovolená v regionu Vysoké Tatry

LIPTOV – VÍTEJTE V SRDCI SLOVENSKA
Liptov je protkán minerálními prameny, které zásobují vodou nejznámější lázně jako např. Lúčky, Korytnica či Lubochňa i známá termální koupaliště Bešeňová či Tatralandia. Tatralandia je v současnosti největším celoročním centrem vodní zábavy na Slovensku, Česku a Polsku. Liptovem protéká i nejdelší slovenská řeka Váh (403 km) s vodní nádrží Liptovská Mara, která je vyhledávaným centrem letní rekreace, vodních sportů či rybolovu.

Dovolená v regionu Liptov
Dovolená v dalších regionech Česka a Slovenska