Nedělní odpoledne v Kroměříži

Jeden letní den krásně svítilo sluníčko a mně se nechtělo sedět doma. Přemýšlela jsem tedy, co s tím. Na koupání to nebylo, takže na výlet. Ale kam? Domluvila jsem se s přáteli a vyrazili jsme směr Kroměříž.

Než jsme dorazili, udělalo se velké horko. Ukryli jsme se tedy do stínů jedné ze zámeckých zahrad – Květné zahrady. Labyrinty zelených stěn spolu s 244 m dlouhou Kolonádou, dvěma historickými skleníky, Rotundou s proslulým Foucaultovým kyvadlem, Vodotrysky ve Pstružích rybnících, květinovou a  sochařskou výzdobou nabízí i  mnoho neopakovatelných zážitků.

Po obědě jsme si v místní kavárně dali výbornou kávu a prošli si zámecké mini ZOO. To je součástí podzámecké zahrady Arcibiskupského zámku. Nachází se v něm několik velkých voliér plných různých druhů ptáků, ale najdeme tam i paviány. Při procházce zahradou se nám do cesty připletli pávi.

Zkusili jsme si také plavbu pramicí na tzv. Dlouhém rybníku, ale po cestě nás nepříjemně překvapil déšť, takže jsme se museli rychle vrátit. Ale i tak to byla velmi příjemná projížďka kolem slepých ramen a bažin.

Nakonec to vůbec nebylo nudné nedělní odpoledne, naopak jsme si skvěle odpočinuli a užili si spoustu zábavy.  A při příští návštěvě si prohlédneme i zámek!