Naše dovolená na Moravě

Minulé léto jsme s manželem a našim synem prožili krásný týden na slunné jižní Moravě. Dovolenou jsme vybírali již v zimě, abychom našli ubytování, které by nám nejlépe vyhovovalo. Do oka nám padla stylová chalupa v Ratíškovicích na Slovácku.  Ratíškovice jsou malebná obec v okrese Hodonín, nachází se mezi Hodonínem a Kyjovem.

Konečně přišel červenec a mohli jsme vyrazit. Cesta nám zabrala 3 hodiny, ale utekla nám rychle. Když jsme přijeli na místo a zastavili před chalupou, tak nás chalupa hned okouzlila. Rychle jsme se zabydleli a vyrazili jsme na náš první cyklovýlet na jednu z místních cyklostezek. Stezka lesem Dúbravou je vhodná i na in-line brusle, ale ty jsme nechali doma v Praze. Po návratu na chalupu jsme využili posezení na terase, kde jsme si dali výbornou večeři. Další den jsme opět vyrazili na kole, tentokrát jsme navštívili krásný zámek Milotice, který se nachází ve vedlejší obci. Koupili jsme si lístky na prohlídku a po prohlídce jsme si prošli upravenou zámeckou zahradu. Místní nám doporučili procházku kolem nedalekého rybníka, kde je naučná stezka, tak jsme absolvovali i ji. Protože bylo velké vedro, tak jsme se vrátili na chalupu a celé odpoledne jsme se koupali v bazénku, který jsme měli k dispozici.

V úterý jsme vyrazili na výlet autem na zámek Buchlovice a hrad Buchlov. Z Buchlova jsme se vydali na nedalekou kapli Barborku, která sloužila jako hrobka. Cestou domů jsme se zastavili na”Smraďavce”, kde jsme si dali jídlo a pak jsme chvíli poseděli u rybníčku, kde je umístěno spoustu budek pro ptáčky a je možné je i krmit. Ve středu jsme si udělali opět cyklovýlet (tentokrát na Bukovanský mlýn). Cesta tam na kole byla z Kyjova docela namáhavá (celá do kopce L), ale ten zážitek stál za to. Syna nejvíce zaujali poníci a minigolf, který jsme si zahráli. Ale nás s manželem nejvíce nadchlo skvělé jídlo.

Bohužel celá dovolená utekla příliš rychle, ale máme na ni jen samé dobré zážitky, vyšlo nám i počasí a přivezli jsme si také výborná vína místních vinařů. Letos se na chalupu opět vracíme, tentokrát ale v srpnu, tak doufám, že bude stejně krásné počasí a zážitky.