Na Bukovanském mlýně se již po deváté utkají o nejlepší gulášek v mikroregionu

V sobotu 5. května zážitkový areál v Bukovanech opět provoní majoránkou. Devátý ročník soutěže o nejlepší guláš nabídne kromě skvělé gastronomie i široký doprovodný program, od divadelního vystoupení přes ukázky lidových řemesel až po nejrůznější atrakce pro děti.

První ročník soutěže se konal v roce 2010 a od té doby je tato soutěž stále oblíbenější. Každoročně se zapojují týmy z mikroregionu Babí Lom, který sdružuje celkem 11 obcí z okolí Kyjova, ale i další nadšené skupiny.

Soutěžní týmy vaří přímo před diváky svůj originální guláš podle vlastní receptury, který je hodnocen odbornou porotou. Tento kotlíkový guláš je specifický svou kouřovou vůní a poctivou domácí chutí, které venku na čerstvém vzduchu krásně vynikají.

Na tento kulinářský zážitek navazuje také kulturní doprovodný program, který je zaměřen jak na lidovou tradici a folklor, tak také na jiné žánry. Můžete se těšit například na multižánrovou hudební skupinu Šufa z Kyjova, kapelu Brass Banda, divadelní i baletní vystoupení.

Děti pak nadchne vystoupení Kašpárka v rohlíku, nebo se vydovádí v Dětském městečku (projížďky na konících, kozí a ovčí výběh, skákací hrad, řetízkový kolotoč, dílničky a další). Dále bude k vidění také ukázka dravých ptáků a lidových řemesel. Vyzkoušejte i běžné mlynářské aktivity, jako je minigolf, lukostřelba či stezka „bosou nohou“, užijete si spoustu legrace.

K jídlu budou k dispozici, kromě soutěžní maďarské speciality, i další dobroty mlynářské restaurace, pochoutky z grilu či výborná kozí zmrzlina. Žízeň po silném kořeněném guláši zažene a osvěží Vás vychlazené pivečko a náročnější chutě jistě uspokojí nabídka moravských vín od profesionálů z okolí.

Přijďte si s rodinou a přáteli užít příjemné květnové odpoledne plné zážitků a výborné gastronomie na Bukovanský mlýn. Jihomoravské Slovácko Vás okouzlí pestrostí krajiny i zážitků a nekonečnou pohostinností.

Určitě se máte na co těšit.

Termín: sobota 5. května od 10:00 hodin

Vstupné: ZDARMA