Muzeum Karla Zemana

Při návštěvě Prahy jsme si našli čas k prohlídce „ Muzea Karla Zemana „ a tak zavzpomínat na krásné filmy. Výstava byla velmi zajímavá a představovala průřez světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana jeho životem a tvorbou. Jeho filmové triky proslavily českou kinematografii 20. století. Podstatná část výstavy je věnována jeho nejznámějším filmům – Cesta do pravěku, Vynález zkázy a Baron Prášil.
Je úžasné se procházet filmovou scénou a malými ateliéry a to přímo mezi kulisami a být součástí nějakého děje. Vyzkoušeli jsme vznést se na létajícím stroji, proletět se po měsíci Barona Prášila nebo ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy.
Současně tu jsou originální loutky a dosud nepublikované fotografie a další dokumentární materiály ze života a díla tohoto skvělého filmaře.
Karel Zeman se narodil 3. 11. 1910 v Ostroměři u Nové Paky  a zemřel  5.dubna 1989 ve Zlíně. Natočil řadu krátkých, středometrážních i celovečerních filmů.  Byl jeden z nejvýznamnějších českých režisérů, scenáristů a výtvarníků, který proslavil českou kinematografii 20. století po celém světě. Za svou práci získal řadu cen a uznání na prestižních filmových festivalech. Jeho filmová tvorba je dodnes vysoce ceněna.

Muzeum můžu vřele doporučit. Dětem se nechtělo odcházet, proto jsme jim museli slíbit, že to nebyla naše poslední návštěva.