Lyžování ve Velkých Karlovicích

V zimě velice rádi jezdíme s dětmi na hory si zalyžovat. Naše oblíbené místo jsou Velké Karlovice, které nemáme moc daleko od bydliště, tak jezdíme na celodenní  lyžovačku.

Velké Karlovice se nachází v chráněné krajinné oblasti Beskyd s opravdu kouzelnou přírodou. Velice dobré podmínky na lyžování jsou u Ski areálu  Razula. Najdete zde jednu z nejdelších sjezdovek Beskyd s kvalitním zázemím, službami a hlavně skvěle upraveným svahem. Protože ale máme menší děti, tak je pro nás vhodnější sjezdovka  Horal, která je ideální jak pro děti, tak i pro začínající lyžaře. Vedle sjezdovky se nachází dráha pro snowtubing, kterou mají děti velmi rády a nikdy jim nestačí jen jedna jízda. Svahy jsou vždy vzorně upravovány a uměle zasněžované. Samozřejmostí je noční lyžování na sjezdovkách Razula a Horal, díky plně osvětleným sjezdovkám a vlekům.

Ve Velkých Karlovicích a v blízkém okolí si na své příjde určitě každý lyžař, nachází se zde několik skvělých lyžařských středisek.

Když  jsou děti unavené z lyžování a mají hlad, velice rádi využíváme Ski bufet Razula – se zastřešenou terasou, Hotel Galik – kde je skvělá „domácí“ kuchyně nebo Hotel Lanterna s nabídkou krajových specialit.

Po dobrém obědě jsme si udělali příjemnou procházku po okolí. Děti měli s sebou i sáňky, tak jsme využili i menší kopečky. Na závěr našeho příjemně stráveného dne jsme si postavili sněhuláka.

Příjemně unaveni ale spokojení se vracíme zpátky domů.

Do Velkých Karlovic nejezdíváme jen na jednodenní lyžovačku, ale každý rok zde strávíme i jeden týden naší zimní dovolené. Některý rok jezdíváme s partou našich kamarádů  na krásnou chalupu s vířivkou, která se nachází hned u lyžařského střediska Razula. Když jedeme bez přátel (jen s dětmi), tak si vždy vybereme nějaký hotel nebo penzion u sjezdovky.

Alena Vykoukalová