Lyžování v Alpách – Skirama Dolomiti Adamello-Brenta

Lyžovat v nejhezčím koutě západního Trentina, a to pouze s jediným skipasem? To není sen, ale štědrá nabídka lyžařského komplexu Skirama Dolomiti Adamello-Brenta, jednoho z nejkrásnějších v Alpách. Na více než 380 kilometrech sjezdovek, z nichž je 340 kilometrů uměle zasněžovaných, vám poslouží 150 vleků a lanovek. Tento lyžařský komplex, zahrnující oblasti Madonna di Campiglio a Pinzolo ve Val Rendena, Folgarida-Marilleva, Pejo, Tonale – Ponte di Legno-Temù ve Val di Sole, Andalo-Fai della Paganella, Trento-Monte Bondone a Folgaria-Lavarone, je věhlasný především kvalitou vleků, sjezdovkami nejrůznější náročnosti, širokou škálou zimního sportovního vyžití, svojí vstřícností k požadavkům návštěvníků a v neposlední řadě pro svoji nenapodobitelně podmanivou přírodu. Sjezdovky jsou situovány v nadmořských výškách až do 2500 metrů nad mořem v Madonně di Campiglio či dokonce do 3000 metrů nad mořem v Passo Tonale.
Díky tomu, že disponují moderními zasněžovacími systémy, mohou garantovat vynikající sněhové podmínky od listopadu až do pozdního jara. Pojďme si představit jednotlivé areály této oblasti:

Madonna di Campiglio, Pinzolo: Díky své slavné minulosti a půvabu se Madonna di Campiglio proslavila jako Perla Dolomit a již více než sto let je neodolatelným cílem všech lyžařů. Tato fantastická lyžařská lokalita disponuje 23 moderními lanovkami a vleky (5 kabinovými lanovkami s automatickým systémem odpojení, 13 sedačkovými lanovkami, 5 lyžařskými vleky) ,sjezdovka Canalone Miramonti je vybavena nočním osvětlením – a které jsou propojeny se sjezdovkami středisek Pinzolo a Folgarida Marilleva a tvoří nový Lyžařský areál Campiglio Val Rendena Val di Sole. Několik kilometrů na jih od Pinzolo se nad údolím Rendena nachází 13 lanovek a vleků a 30 km sjezdovek, které z Doss del Sabion klesají až do údolí. Pro milovníky snowboardu je ve středisku Madonna di Campiglio Ursus Snowpark v lokalitě Grostè a Brenta Park v lokalitě Grual. V Campiglio je 11 lyžařských škol s profesionálními instruktory sjezdového lyžování, snowboardu a běžeckého lyžování a další 2 školy jsou ve středisku Pinzolo. Pro děti jsou zde zábavné parky na sněhu, jako například Tana di Rendy a Prato Matto v Prà Rodont v Pinzolo. V celé oblasti jsou vyznačeny různé trasy pro procházky na sněhu pěšky, na sněžnicích či na skialpinistických lyžích.
Folgarida-Marilleva, Peio, Passo Tonale: Lyžařský areál Folgarida-Marilleva nabízí 53 km sjezdovek různé obtížnosti, kvalita lyžování je zaručená systémem programovaného zasněžování a je tu k dispozici celkem 27 moderních a účinných lanovek. Pro lyžaře jsou tu k dispozici tři lyžařské školy a tři školky na sněhu. Peio, nejstarší lyžařské středisko v areálu Val di Sole, proslulé svým známým Lázeňským střediskem, leží na úpatí horského celku Ortles Cevedale, jehož vrcholy přesahují 3000 metrů. 16 km sjezdovek s různými stupni obtížnosti vždy zaručují dostatek přírodního sněhu a jsou vybaveny systémem plánovaného zasněžení. Passo Tonale, otevřený, panoramatický přírodní amfiteátr, který z 1884 metrů v úpatí stoupá do nadmořské výšky 3100 metrů na ledovec Presena. 62km sjezdovek, 43km běžeckých tratí, 1 snowpark, 28 přepravních zařízení. To je pohoda lyžování v Passo Tonale.
Monte Bondone: Snadno přístupný z dálnice z Brennera a pouhých 15 km od Trenta, lyžařský areál nabízí 6 lanovek a moderní systém umělého zasněžování, který zaručuje sníh na celkové délce 21 km sjezdovek, které jsou součástí skipassu Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Perfektně funkční středisko běžeckého lyžování se nachází v slunečném údolí Viote: 35 km běžeckých tratí uprostřed bohaté alpské vegetace a krásného přírodního prostředí.

Andalo-Fai della Paganella: Na hranicích Přírodního parku Adamello Brenta se nádherné sjezdovky začínají sjíždět z vrcholu hory Paganella v nadmořské výšce 2.125 metrů a končí se na náhorní plošině (800-1000 metrů) ve středisku Fai a ve středisku Andalo. 17 lanovek moderní generace, 50 km sjezdovek propojených mezi sebou, s rozdílnými stupni obtížnosti a rozdílně dlouhých pro sjezd a snowboard. Začátečníci zde mají k dispozici čtyři lyžařské školy s vybavením a dva zábavné dětské areály.

Folgaria-Lavarone: Folgaria se nachází pouhých 20 km od výjezdu Rovereto Nord na dálnici A22-Brennero. A nabízí 75 km sjezdovek ve Folgaria, 20km v Lavarone, v nadmořské výšce 1150 až 1850m, 23 sedačkových lanovek. Areál má také dvě sáňkařské dráhy a snowpark.

Skipasy pro oblast Skirama Dolomiti Adamello-Brenta jsou k dispozici v různých zvýhodněných nabídkách balíčků společně s ubytováním. Veškerou nabídku  nejen těchto, ale i jiných lyžařských balíčků naleznete v sekci lyžařských pobytových balíčků.