Letní dovolená v České republice

Již jste se zamysleli nad otázkou, kde budete trávit Vaši letní dovolenou a nechce se Vám jezdit do zahraničí? Proč tedy nezvolit dovolenou v České republice? Dovolená v Čechách a na Moravě nabízí velké množství výhod, například krásnou přírodu, spoustu úžasných památek a zajímavých míst, která si zaslouží Vaši návštěvu.

Než začnete dovolenou vybírat, je potřeba si zvolit priority, které jsou pro Vás a Vaše blízké důležité, aby dovolená splnila Vaše představy. Každý preferuje něco jiného, někdo upřednostňuje ubytování v hotelech a penzionech, někdo zase rád vyrazí na chaty a chalupy. Každý z těchto typů ubytování přináší své výhody a nevýhody.

Ubytování v hotelech a penzionech Vám poskytuje bezstarostnou dovolenou. Ve většině případů je zde možnost zakoupení stravování, takže Vám odpadají starosti s vlastním vařením. Přes léto poskytuje velké množství hotelů a penzionů speciální nabídky zaměřené na rodiny s dětmi, vyznavače cykloturisty a turistiky, i pro ty, kteří rádi poznávají kulturu a památky v regionu.

V Česku je velmi oblíbenou zálibou chataření a chalupaření. Ne každý však má vlastní chatu či chalupu, kam by mohl utéct od svých každodenních starostí. V současné době je však i velmi rozšířena nabídka pronájmu těchto objektů. Výhodou tohoto ubytování je především soukromí a umístění objektů v přírodě (blízkost lesa, klidné prostředí, sbírání lesních plodů, rybaření, grilování nebo ničím nerušené posezení s přáteli či rodinou pod širým nebem). Některé chaty či chalupy disponují vlastním venkovním bazénem, který je velkým lákadlem zejména v letních horkých dnech.

Stačí si teď již jen vybrat atraktivní lokalitu, objekt jednoduše zarezervovat a můžete vyrazit na Vaši dovolenou.

Nově si jednoduše můžete rezervovat ubytování přímo na cestách ve Vašem telefonu. Stačí jen v mobilu navštívit m.pampeliska.cz nebo využít QR kód a můžete si tak snadno a rychle objednat ubytování i uprostřed výletu nebo služební cesty.

 Lenka Růžičková