Letní dovolená pod hradem Buchlov

Nechte se očarovat krajinou Buchlovských hor, přírodním skvostem, který je jako stvořený pro prožití nádherné letní dovolené. Romantické prostředí Hotelu Buchlov uprostřed Chřibů přímo pod majestátním hradem Buchlov je ideálním místem pro aktivní sportovce, turisty i cykloturisty, milovníky historických památek, kultury, ale hlavně dobrého jídla a pití.

Chřiby jen tak neprozkoumáte za den či dva. Kdo jednou propadl jejich kouzlu, musí se sem neustále vracet. Objevování nejrůznějších skal, studánek, hradů a hradišť vás tak příjemně zaměstná na spoustu let dopředu. Zajímavostí je například nejstarší strom Ctiborův dub, letitá dřevina s obvodem devět metrů, jejíž stáří sahá až do 14. století. Nejvyhledávanější destinací a dominantou lesů je pak bezesporu hrad Buchlov.

Za návštěvu stojí také blízká kaple sv.Barbory, zřícenina hradu Cimburk, skaliska Kozel či Kazatelna,  pískovcové Čertovy kameny s dutinami, do kterých strčíte-li hlavu, uslyšíte, jak čerti vaří vodu v kotli, Rozštípená skála rozseknutá ve svahu masivní puklinou a další skalnaté útvary, kterých zde najdete opravdu nepřeberné množství, stejně jako průzračných studánek, jež vás v parném dni příjemně osvěží. Podívejte se Jak prozkoumat moravské Chřiby.

Zázemí hotelu Buchlov pak krásu okolní přírody doplní komfortem v podobě útulného ubytování s nádherným výhledem a kvalitními službami, včetně atrakcí pro děti.

Lákavé jsou hlavně pobytové balíčky hotelu s neomezeným vstupem do bazénu s protiproudem a pravidelnou večerní projekcí pohádek a filmů pro děti.

Tedy kino i koupaliště je v ceně ubytování, stejně jako kupříkladu poukaz na výlet do Bukovanského mlýna v blízkosti města Kyjova, kde si v zážitkovém areálu užijete spoustu zábavy, od projížďky na koních, přes prohlídku mlýnské rozhledny s muzejní expozicí uvnitř a výkladem pana mlynáře, až po gastronomický zážitek v podobě oběda z dílny mlynářského šéfkuchaře.

K dispozici budete mít i infobalíček s mapou a aktuálními turistickými informacemi, abyste v buchlovských lesích nezabloudili, a také možnost zapůjčení kol v hotelové půjčovně kol, nemusíte tedy řešit přepravu kol vlastním vozem. V ceně delšího pobytu je také vstupné do Archeoskanzenu Modrá u Velehradu.

Za příplatek můžete využít také let horkovzdušným balonem a překvapit tak partnera či rodinu nevšedním dárkem. Startuje se přímo u hotelu. Více informací o “V balonu nad Buchlovem”.

Součástí šestidenního pobytu je i hodina relaxace v hotelovém wellness s finskou saunou a whirlpool bazénkem zdarma s možností rozšíření o masáže a uvolnění napjatého svalstva pod rukama profesionálů a dárková sada dvou lahví kvalitních moravských přívlastkových vín renomovaných vinařství Slovácké vinařské podoblasti.

Na Hotelu Buchlov si hosté nejvíce cení dobré kuchyně, příjemného ubytování a široké nabídky letních aktivit. Hlavní doménou hotelu je však unikátní poloha uprostřed lesů a luk, daleko od civilizace a ruchu měst, přímo pod kamennými hradbami královského Buchlova.

Rezervace a bližší informace najdete zde: Letní dovolená pod hradem Buchlov