Letní dovolená na Pálavě

Letošní dovolenou s dětmi plánujeme navštívit opět Pálavu.

Minulé léto jsme byli na chalupě v Horních Věstonicích. Počasí se nám vydařilo a ještě více podtrhlo krásy tohoto kraje. Tato chalupa je ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi . Chaloupka je zrekonstruovaná, proto vyhovovala  všem našim požadavkům na vybavení a účelnost zařízení.

Jelikož máme dvě malé děti uvítali jsme velkou zatravněnou zahradu, kde děti mohli využít venkovního vybavení této chalupy. Dováděly na trampolíně , užívaly si koupání v bazénu. Je tam i houpačka a jiné možnosti.

V polovině dovolené za námi přijeli přátelé. Chalupu jsme využili se vším co nabízí. Tatínkové se předváděli v ukázkách boxu na boxovacím pytli, který je také součástí vybavení. Maminky se snažily co nejlépe naložit maso na odpolední grilování, neboť je zde i gril a také  otevřeného ohniště. Tuto možnost jsme využívaly často. Je zde velmi příjemné zastřešené posezení. Přátelé si přivezli sebou pejska, i ten zde měl vše co potřeboval pro svoji spokojenost.

Na chalupě jsme byli celkem tři rodiny a každá měla jinou představu o výletě do okolí, tak jsme se vydali každý jiným směrem. U večerního táboráku jsme si potom vyprávěli zážitky a dojmy.

Jedna rodinka se zaměřila na cykloturistiku po značených vinařských cestách. Druhá  si vyšlápla na zříceninu hradu Dívčí hrady a Sirotčí hrádek. Naše rodinka si vyjela do Lednice na zámek a do parku. Nejvíce mě zaujal palmový skleník podle vzoru londýnské zimní zahrady. Děti si užívaly projížďku s koňmi k místnímu Minaretu. Všechno se za týden nedalo stihnou, je tady spoustu zajímavých možností na výlety, proto jsme se rozhodli, že letos tuto lokalitu  opět navštívíme, abychom poznali další krásy tohoto kraje.