Laa an der Thaya

Venku zima a žádný sníh. Co dělat? My jsme zvolili termály!

Sice v Rakousku, přesto kousek za hranicemi s Českou republikou, se nachází městečko Laa an der Thaya (neboli Láva nad Dyjí), kde je možné se příjemně zrelaxovat a nabrat tak například o víkendu síly na další pracovní týden. Tuto variantu minulý víkend zvolila i naše rodina a nelitovali jsme.

Pro dopravu jsme zvolili auto, ale jste-li z pohraničí, zajíždí sem i linkový autobus ČSAD. K lázním se lze bez problémů dostat, vše je velmi dobře značeno a parkoviště je velké s dostatečnou kapacitou. Za budovou lázní se dokonce nachází i hotelový komplex, takže komu by se zalíbilo, může se ubytovat.

Již u pokladny nás velmi mile překvapili – v lázních zaměstnávají i Čechy, což jsme, vzhledem k naší němčině, ocenili. Každý z nás obdržel náramek s elektronickým čipem, který sloužil jak k otevření a zavření skříňky, tak bylo možné na něj přičítat veškeré nákupy. Odpadla nám tak starost o hotovost, a když jsme měli chuť na kávu, nemuseli jsme pro peníze do šatny.

Centrální termální bazén je rozdělen na vnitřní a venkovní část a je bezbariérový. Součástí venkovní části jsou masážní trysky na vířivých lavicích a vířivé stěny. Kolem bazénu je dostatek lehátek k odpočinku a nezapomněli tu ani na děti. Dětský „Skřítkův“ bazén je oddělený od hlavní termální haly a nabízí pouze 30 centimetrovou hloubku, takže je vhodný i pro ty nejmenší. Bazén je ozvláštněn pohádkovými postavami. Pestrý program tu zajišťují dětští animátoři.

Velmi příjemnou částí je i Wellness, které nabízí masáže, kosmetická ošetření i relaxační terapie a to vše pro jednotlivce, páry a nabízí se i speciální dětské wellness procedury. Já jsem vyzkoušela detoxikační medovou masáž a můžu doporučit.

Výbornou kuchyni nabízí i samoobslužná restaurace s velkým výběrem místní i mezinárodní kuchyně.

Nedalo nám to a po odpočinku v lázních jsme se zašli i podívat i do nedalekého lázeňského městečka. Centrum je jen pár metrů od lázní a dá se projít nově vybudovaným parkem. Čisté a udržované, asi šestitisícové městečko na vás dýchne historií. Nachází se zde například zřícenina hradu Wasserburg, v jehož prostorách dnes najdeme muzeum piva. Na náměstí pak neminete velkolepou Staroměstskou radnici, která prý byla postavena u příležitosti 50. Výročí císaře Františka Josefa I.

Opět jsme prožili krásný den plný nových zážitků a už přemýšlíme, kam vyrazíme příště.

Komentáře nejsou povoleny.