Kouty nad Desnou – největší a nejmodernější lyžařský areál v Jeseníkách

Kouty nad Desnou jsou bezesporu největší lyžařské středisko na Moravě, které se rozprostírá v Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Středisko svým návštěvníků nabízí první šestisedačkovou lanovku v Česku s celkovou přepravní kapacitou 3200 osob za hodinu, přičemž čas jízdy na samotný vrchol sjezdovek činí necelých sedm minut. Celková délka sjezdovek je 11,5 km. Areál nabízí komfortní, bezpečné lyžování pro náročné lyžaře i rodiny s dětmi.

Nová modrá sjezdovka má délku 3050 m s převýšením 520 m a nadchne především rodiny s dětmi. Další dvě dvoukilometrové sjezdovky jsou členité s převýšením 500 m. Zbývající dvě sjezdovky mají převýšení 100 m. Sjezdovky zaujmou lyžaře také svojí šířkou, která je 50 m a na naše poměry vcelku unikátní, to už jsou bezmála alpské parametry. Lze si na nich tedy dostatečně vyzkoušet a pilovat carvingový oblouk.

Ve středisku nebylo zapomenuto ani na snowboardisty, kteří jistě ocení slušně vybavený snowpark. Pro nejmenší je k dispozici dětský park s pojízdným pásem. Nechybí ani večerní lyžování při umělém osvětlení. Dostatečnou sněhovou pokrývku garantuje nejmodernější zasněžovací technika, která je rozprostřena u všech sjezdovek.

Výlety na běžkách patří v zimě k těm nejkrásnějším a i Kouty nabízí skvělé možnosti právě pro běžkaře. Horní stanice lanovky je výchozím bodem pro běžecké trasy Stadion a Mravenečník. Okruh Stadion v délce 2,5 km vede nádhernou přírodou kolem horní nádrže Dlouhé Stráně. Okruh Mravenečník v délce 15 km je dále napojen na ostatní běžecké trasy v Hrubém Jeseníku. Trasa Medvědí hora prochází v délce 9,5 km celým areálem. Nadmořská výška 1100–1250 metrů nad mořem, ve které se běžecké trasy nacházejí, zajišťuje ideální sněhové podmínky.

Ve středisku samozřejmě naleznete také několik restaurací se slunnou terasou, bowling, půjčovnu, servis a test centrum lyží a snowboardů, prodejnu Helia Sport zaměřenou speciálně na zimní sporty, lyžařskou školu a bezplatné parkoviště s dostatečnou kapacitou parkovacích míst.

Ubytování v regionu Jeseníky.