Jarní prázdniny v Železné Rudě

Letos o jarních prázdninách jsme se rozhodli, že si s dětmi zalyžujeme a nadýcháme se „ zdravého vzdoušku.“ Vzhledem k letošním zimním podmínkám jsme měli omezený výběr. Říká se „ kdo hledá, najde.“

Naše pozornost se zaměřila na Šumavu, konkrétně Železnou Rudu. Zaujal nás hotel Belvedér, který se nachází asi 800 metrů od Železné Rudy. Hotel je třípodlažní a po rekonstrukci. K dispozici je zde i úschovna lyží.

Rezervovali jsme si čtyřlůžkový pokoj s příslušenstvím. Vzhledem k tomu, že máme dvě menší děti přikoupili jsme i plnou penzi ve velmi příjemně zařízené restauraci ve stylu country přímo v hotelu.

Kousek od hotelu je lyžařský areál Belveder a přímo u hotelu končí tři sjezdovky. Pro naše lyžování jsme využili lyžařský areál Nad Nádražím, který má dva vleky o délce 622 m a 300 m středně lehké a široké sjezdovky. Pro děti je tady ideální lyžování, jsou zde lyžařské vleky o délce 100 a 50 metrů a také jsou pro ně připraveny hrací prvky pro výuku lyžování, nepohyblivý koberec. Skiareál Nad Nádražím nabízí lyžařskou a snowboardovou školu, ski servis, občerstvení, půjčovnu lyžařského a snowboardového vybavení a samozřejmostí je večerní lyžování. Výhodou je i bezplatné parkoviště, které je necelých 300 metrů od sjezdovky. Další výhodou je propojení Skiareál Nad Nádražím turnikety s lyžařským areálem Belveder, který má v provozu nový snowpark, lyžařskou školou pro děti i dospělé, půjčovnu a opravnu lyží, občerstvení a vlastní parkoviště rovněž zdarma. Areály se podle potřeby uměle zasněžují a dvakrát denně se upravují rolbou.

Po příjemném lyžování mi přišla vhod hydromasážní vana s infrasaunou, kterou jsem si rezervovala na večer i pana maséra. Manžel se věnoval dětem a ve společenské místnosti hráli stolní tenis a stolní fotbal asi po dvou hodinách jsme si hlídání vyměnili a manžel si šel zacvičit do menší hotelové tělocvičny.

S výběrem hotelu a vše co k tomu patří jsme byli velmi spokojeni.