HOTEL VINOHRAD – MILOTICE

Jako každý rok vyrážíme s kamarádkou na dovolenou na Moravu. Letošní dovolenou jsme trávily v Miloticích u Kyjova.

Hned při příjezdu nás zaujalo krásné okolí hotelu (řada sklípků a hodně vinohradů). Hotel se nachází cca 500 m od vinařské obce, v areálu sklípků Šidleny.

Ubytované jsme byly ve 2-lůžkovém pokoji. Příjemným překvapením bylo, že v koupelně byl k dispozici fén (ten jsme si ani jedna nevzala).

Po ubytování v našem pokoji jsme zjistily, že máme nádherný pohled z okna na zámek Milotice. Ten jsme hned následující den navštívily. Zaujalo nás, že zámek nabízí jedinečný zážitek a to prohlídku  zámku v historických kostýmech. Hned jsme toho využily. Byl to nezapomenutelný zážitek, procházet se zámkem a jeho zahradami v dlouhých šatech s vlečkou – připadaly jsme si jako princezny.

Tím, že bylo velmi dusné počasí, jsme si udělaly výlet na koupaliště do Dubňan. Pro plavce  je k dispozici velký bazén.  Pro ty menší i větší je tobogán. Na tom jsme se s kamarádkou bavily jako malé děti. Jak nás bazén přestal bavit zašly jsme si na dřívější večeři do restaurace U Chytilů.

Využily jsme také nabídky Régia na zájezd do Vídně. Byla jsem tam poprvé a byla jsem velmi nadšená. Nejvíce se mi líbila návštěva zámku Schönbrunn.

Když jsme si chtěly přispat, nebo stávat dříve (při odjezdu do Vídně) využily jsme časového rozpětí pro snídaně a to mezi 7:00 – 10:00.

Využily jsme také půjčovny kol, která je přímo v hotelu a vyrazili jsme na projížďku po místní cyklostezce Mutěnka (škoda jen, že jsme si nevzaly brusle). Okolí cyklostezky bylo příjemné.

Před odjezdem jsme si prohlédly místní vinné sklípky a ochutnaly některé druhy vín (Rulandské, Ryzling Rýnský, Frankovka, …)

Dovolená v této oblasti se nám velmi líbila a máme v plánu tento hotýlek s příjemným personálem znovu navštívit.