Hotel Neubauer – Ostružná

Před pár lety jsem byla na zimní dovolené v hotelu Neubauer, který leží v Jeseníkách obci Ramzová. Tento objekt jsme si s přítelem vybrali proto, že leží pouze cca 150 m od dvousedačkové lanovky a nachází se zde překrásné lyžařské centrum Ramzová.

Odpoledne jsme dorazili do hotelu, kde nás na recepci přivítali a dali nám na výběr ze dvou pokojů, zbytek hotelu již praskal ve švech. Vybrali jsme si dvoulůžkový pokoj ve 3. patře s výhledem na les a na sjezdovku. V hotelu měli výtah, který nám ulehčil cestu s těžkými zavazadly. Pokoj byl standardně vybaven lůžky, křesly, konferenčním stolkem, televizí, sociálním zařízením se sprchovým koutem a prostorným balkonem. Lyže jsme si uložili v hotelové lyžárně, která byla k dispozici a my od ní dostali klíče, abychom si své lyže brali dle potřeby a nezdržovali se cestou na recepci. Když jsme se vybalili, šli jsme prozkoumat blízké okolí hotelu. Vleky a lesy kam se člověk podíval, žádné umělé zasněžování, ale pravý kvalitní sníh a tak náš program na celý týden byl velmi bohatý.

Hodně jsme lyžovali, sjezdovka byla rozdělená do více tras podle obtížnosti a dalo se vyjet i na Šerák. Šerák je významný horský vrchol ležící v 1351 m n. m. a nachází se přímo v chráněné přírodní rezervaci Hrubého Jeseníku. Přímo na vrcholu je i chata Jiřího, kde je stylová hospůdka ve které vás zasytí místními specialitami. Za zmínku stojí i výhled do okolí, ten je přímo strhující a člověk ho touží vidět znovu a znovu. Jednou při výjezdu na Šerák jsme se „zapomněli“ v hospůdce a naskytl se nám nádherný pohled na západ slunce. Rozhled je zde překrásný a máte pocit, že ten svět okolo máte na dlani. V okolí byly další menší sjezdovky a místa, kde se člověk pěkně vyřádil i na sáňkách. I samotné večery zde byly kulturně hodně pestré. V blízkých hotelech a penzionech pořádali různé programy pro hosty, ať to byly taneční zábavy nebo karaoke představení. My tuto možnost využili jen párkrát, útulná pro nás byla samotná restaurace hotelu, kde byl krásný výhled na sjezdovku, člověk si vybíral z velké škály jídel a také nápojů včetně vína. V pozdějších hodinách jsme se mohli přesunout do hotelového baru, který byl umístěn tak, aby nerušil nikoho z hostů.  Na hotelu mi také vyhovovala herna, vybavená kulečníkem a šipkami. K dispozici je taky vířivá vana, tu člověk velmi uvítá po celodenním lyžování.

Jeseníky nabízí vyžití ve všech ročních obdobích, v zimě je to ráj lyžařů a v létě zase cyklistů.