Léto na Bukovanském mlýně

 

Loni v létě jsme vyrazili s rodinou na hotel Bukovanský mlýn***, který se nachází nedaleko města Kyjov na jižní Moravě. Tento slovácký hotel nás zaujal svým krásným prostředím a spoustou využití právě pro naše děti. Měly možnost projet se na ponících, zahrát si minigolf i pétanque (i když ten jsme nakonec  ani nehráli), celý týden skákaly na trampolíně a samozřejmě spoustu dalších aktivit – jako hraní badmintonu, volejbalu, fotbal a třeba stolního tenisu.

 

Když bylo krásné počasí, trávili jsme čas ve venkovním bazénu, který byl pro nás ubytované hosty plně k dispozici. Úžasná byla možnost využití společenské místnosti přímo v přízemí mlýna, což mělo jedinečnou atmosféru.

 

Jak nám bylo řečeno, jedná se pouze o repliku holandského větrného mlýna, který tady stojí od roku 2004 a po čase – zhruba po třech letech (pokud si pamatuji správně) přistavěli chalupy na ubytování a začali s vylepšováním areálu, což se jim mimochodem velmi povedlo. Skvělí záměr, vytvořit dobový slovácký komplex, zvládli bravurně a mají vše opravdu „vychytané“ – přes zvolené barvy, vybavenost pokojů, různé nářadí a stroje v areálu, až po stylovou keramiku a jídelníček.

 

Co se nám s manželem hodně zamlouvalo byl každovečerní animační program pro děti. Zní to možná zvláštně, ale myslím si, že člověk si potřebuje i od vlastních dětí alespoň na chvilku odpočinout. Děti byly nadšené a my jsme zatím s manželem využili 2 hodiny volného času k návštěvám soukromých sklípků v Bukovanech. Nejsme sice  žádní znalci vína, ale rádi ochutnáme „dobroty“ z vinic jižní Moravy a necháme si poradit a poučit se.

 

Chtěla bych ještě zmínit pár slov ohledně personálu hotelu. Možná si to nemyslíte, ale podle mě je velmi důležitý jejich přístup a chování, hlavně pak, když tam trávíte celý týden. Tímto bych chtěla celý pracovní kolektiv Bukovanského mlýna*** velmi pochválit. Sice už jsme od známých slyšeli, že Moraváci jsou velmi sympatičtí, milý a ochotní, ale že až tak, to jsme nečekali.

 

Za celý týden, co jsme zde byli, jsme se nesetkali s jedinou nepříjemnou osobou. Už při ubytování jsme byli přivítáni příjemnou a sympatickou recepční , která nám vždy se vším ochotně pomohla. Výjimkou nebyla ani vždy příjemná a usmívající se obsluha.

 

Jménem naší rodiny tohle místo jednoznačně doporučujeme a rozhodně se sem zase vrátíme.